10-11 ocak 2012 yoğun kar yağışı nedeniyle afyon, karaman, denizli ve ıspartada okullar tatil oldumu, yarın okul varmı 11.01.2012


10-11 ocak 2012 yoğun kar yağışı nedeniyle afyon, karaman, denizli ve ıspartada okullar tatil oldumu, yarın okul varmı 11.01.2012

Okullar tatil edildi
Yoğun kar yağışı okulları tatil etti.

Isparta’da etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkilerken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Yalvaç İlçesi’nde ise kar nedeniyle okullar bugün tatil edildi.

Kentte sabah saatlerinde başlayan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Trafik ekipleri araç sürücülerini çekme halatı, takoz ve zincir bulundurmadan yola çıkmamaları konusunda uyarırken belediye kar kürüme çalışması başlattı.

Isparta’nın yüksek kesimlerinde bulunan ve yollarında dik rampalar bulunan Akkent Mahallesi başta olmak üzere Doğancı, Yenice, Keçeci ve Hızırbey mahallelerinde ulaşım kar yağışı nedeniyle aksadı. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri de kentin tamamında etkili olan yağış nedeniyle kapanan yolları açmaya çalışıyor.

YALVAÇ’TA OKULLAR TATİL
Kar yağışı Isparta’nın ilçelerinde de etkili oluyor. Yalvaç İlçesi’nde, etkili kar yağışı nedeniyle bugün eğitime 1 gün ara verildi. Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, ilçede etkili kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 20 santimetreye ulaştığını ve bu nedenle ilköğretim okulları ve liselerde 1 günlük tatil kararı aldıklarını belirtti.

Etkili kar yağışı nedeniyle Yalvaç’a bağlı Sağır ve Yarıkkaya köylerinin ulaşıma kapandığını kaydeden Kaymakam Altıntaş, “Sabah saatlerinden itibaren yol açma çalışmalarına başladık. Yalvaç-Akşehir karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor. Araçların yola zincirsiz çıkmasına izin vermiyoruz. Sürücüler kurallara uysun” dedi.

DENİZLİ’NİN ÜÇ İLÇESİNDE OKULLAR BİR GÜN TATİL
Denzili’de kar yağışı nedeniyle Kale, Çameli ve Beyağaç ilçelerinde okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Denizli’de saat 01.00 sıralarında başlayan kar, rakımı yüksek ilçelerde etkili oldu. Çameli, Kale ve Beyağaç ilçelerinde okullar bugün tatil edildi. Denizli ve Antalya’yı Muğla’ya bağlayan karayolunun Cankurtaran mevkiinde de ulaşım kontrollü olarak veriliyor. Bu yolu kullanacak araçların sürücülerinin zincir takması isteniyor.

KARAMAN’DA 2 İLÇEDE OKULLARA 1 GÜNLÜK KAR TATİLİ
Karaman’ın Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

Başyayla ve Sarıveliler ilçelerinde yoğun kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Başyayla’da kar kalınlığı yaklaşık 30 santimetreye ulaştı. Sarıveliler merkezde 40 santimetre ölçülen kar kalınlığının, yüksek kesimlerde ise 60 santimetreye kadar ulaştıığı belirtildi. Kar yağışı nedeniyle iki ilçede de eğitime bugün ara verildi.

AFYONKARAHİSAR’DA TAŞIMALI EĞİTİME 2 GÜN KAR TATİLİ
AFYONKARAHİSAR’da yoğun kar yağışı nedeniyle, taşımalı eğitim veren okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

Afyonkarahisar’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Valilik, il merkezi ve ilçelerinde taşımalı eğitim veren okulların bugün ve yarın tatil edildiğini açıkladı. Kar nedeniyle kentte 18 köy yolunun da kapandığı belirtildi.
Kar yağışının devam ettiği Afyonkarahisar’da, karayollarında da kar temizleme çalışmaları başlatıldı.

Bu haber 10 Ocak 2012 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.