15 Nisan 2012 Pazar Günü Ankara Arena Spor Salonundaki Kutlu Doğum Programına davet


15 Nisan 2012 Pazar Günü Ankara Arena Spor Salonundaki Kutlu Doğum Programında Buluşalım.
saat kaçta nezaman nerede başlayacak, hangi semtden nereden ve nezaman ego belediye otobüsleri kalkacak,
bu kutludoğum proğramına birçok yerden ücretsiz otobüsler kalkacaktır.Bulunduğunuz yerdeki camilerde konuyla ilgili afişler asılı bulunmakta olup, cami görevlilerinden bilgi alabilirsiniz.

15 Nisan da Ankara Spor Salonu’nda yapılacak programın içeriğinin konuşulduğu, Ankara İlçe Müftüler toplantısı 27 Mart 2012 Salı günü TDV toplantı salonunda yapıldı.

Toplantıya katılan ve 2012 Yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde Diyanet İşleri Başkanlığınca planlanan “Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku” ana temalı programlar hakkında açıklamada bulunan Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil YILMAZ: “Kutlu Doğum Haftası, Başkanlığımızın ve teşkilatımızın görünen yüzü vitrini olması açısından en önemli hizmet alanımızdır. Çeyrek asırdır ülkemizde ve gönül coğrafyamızda artan bir coşkuyla kutlanmaktadır” diyerek 15 Nisan’da Ankara Arena Spor Salonunda yapılacak Kutlu Doğum Programının önemini vurguladı.

Toplantıya katılan Din Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Yaşar YİĞİT ise, 10 büyük ilde 10 büyük program tertip ettiklerini belirterek: “15 Nisan 2012 Pazar günü Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ankara Müftülüğümüzün ortaklaşa düzenleyeceği, 15 bin kişinin katılımının beklendiği programı çok önemsiyoruz. Kamunun önemsediği ve benimsediği en büyük organizasyonlardan biride şüphesiz Kutlu Doğum Haftası”dır. Kutlu Doğum Haftasının ana temasına uygun bir ruhla 34 ülke temsilcisinin oluşturduğu “Kardeşlik Korosu”nun Ankara Spor Salonu’ndaki programda konser vermesi planlandı” diyerek programın içeri hakkında bilgi verdi.

Toplantıda konuşan Ankara Müftüsü M. Hakkı ÖZER: “2012 yılı Kutlu Doğum Haftası’nda Ankara da yapılacak etkinliklere halkımızın katılımının sağlanması ve duyurulması konusunda azami dikkati göstermeliyiz. Peygamber Efendimizin kutlu doğumunu coşkuyla kutlayacağımız, 15 Nisan 2012 Pazar günü Ankara Spor Salonu’nda yapılacak programa her görevlimiz ev sahibi sıfatıyla cami cemaatini ve Kur’an kursu öğreticimiz kursiyerlerini davet etmelidir” diyerek Ankara’da yapılacak programların önemini vurguladı.

Toplantıya; Diyanet İşleri Başkanlığı İrşat Hizmetleri Daire Başkanı Dr. Dursun AYGÜN, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Otobüs İşletme Daire Başkanı Dursun ASLAN, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri ve Şube Müdürleri katıldı.

Bu haber 14 Nisan 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.