2-3 eylül 2012 şırnak beytüşşebap şehit olan askerlerin kimlikleri isimleri ne? 03.09.2012


Beytüşşebap şehitlerinin kimlikleri belli oldu 3 eylül 2012
Şırnak’ta şehit düşen askerlerin kimlikleri ve memleketleri belli olmaya başladı.

PKK’lı teröristlerce dün gece düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 10 askerden birinin Muğlalı Asteğmen Burak Erdi Uysal olduğu belirtildi.

Uysal’ın şehit olduğu haberi, Muğla’nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yangı köyünde yaşayan Komando Asteğmen Burak Erdi Uysal’ın ailesine bildirildi.

GAZİANTEP’TE ŞEHİT ACISI
Beştüşşebap’ta şehit olan askerlerden Uzman Çavuş Ahmet Kurt’un Gaziantepteki baba ocağına ateş düştü.

Sabah saatlerinde şehidin acı haberini getiren iki subay Aktoprak’ta akrabalarında bulunan şehidin annesinin yanına gitti. Burada acı haberi alan aile subaylarla birlikte şehidin özgürlük mahallesindeki baba ocağına geldi. Acı haberi alan anne Rabia Kurt ve çocukları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin bir türlü sakinleşemeyen kardeşlerinin feryadı yürek burktu. Bu sırada şehidin evinde hazır bekleyen sağlık ekipleri anne ve çocuklarına ilk müdahaleyi sokakta yaptı. Fenalık geçiren anne ve çocukları güçlükle eve alındı. Bu sırada şehidin il dışında olan babası Ali Kurt’a acı haberin verildiği ve Gaziantep’e dönmek için yola çıktığı öğrenildi.

BİR ŞEHİT ACISI DA EDİRNE’YE DÜŞTÜ
PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırıda şehit olan 10 askerden birinin Piyade Er Emrah Karataban olduğu ortaya çıktı. Acı haber Şehit Karataban’ın Edirne’nin İpsala İlçesi’ndeki ailesine askeri yetkililer tarafından verildi Aile fertleri bu haberle yıkılırken, ev Türk bayrakları ile donatıldı.

ACI HABER BURSA’YA DA ULAŞTI
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki hain saldırıda şehit olan askerlerden birisinin Bursalı olduğu öğrenildi. Şehit acısı İznik İlçesi’ne bağlı Müşküle Köyü’ne düştü. Saldırıda şehit olan Bursalı er Süleyman Güleç’in şehadet haberi, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sağlık görevlileri nezaretinde Güleç ailesine verildi. Cenazenin yarın törenle Bursa’da toprağa verileceği öğrenildi.

KONYALI ALA’NIN TERHİSİNE 90 GÜN KALMIŞTI
Şırnak ‘ın Beytüşşebap İlçesi ‘nde düzenlenen saldırıda şehit olan askerlerden 22 yaşındaki Jandarma Komando Çavuş Ramazan Emre Ala ‘nın, memleketi Konya ‘nın Karapınar İlçesi ‘ne ateş düştü. Ala ‘nın terhisine yaklaşık 90 gün kaldığı belirtildi. Komando Çavuş Ramazan Emre Ala ‘nın şehit düştüğü haberi, ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Kafiye Ala, sinir krizi geçirdi. Şehit Ala ‘nın otomobil yedek parça satışı yapan babası Seyyar Ala ‘nın ise Toprak Mahsulleri Ofisi ‘nde çalışan kızı Aysun Ala ‘yı işe götürmek için Konya ‘ya geldiği belirtildi. 5 kardeş olan şehit Ala ‘nın yaklaşık 20 gün önce izinli olduğu memleketinden askeri birliğine döndüğü ve terhisine de yaklaşık 3 ay kaldığı ifade edildi.

ANTALYA’YA DA ŞEHİT ACISI DÜŞTÜ
Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece teröristlerin dört farklı noktaya düzenlediği saldırıda şehit olan Van Ercişli 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez ‘in 1993 yılından bu yana yaşadığı Antalya’daki baba evine acı haber sabah saatlerinde verildi. Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve askeri erkan şehidin evini ziyaret ederek baş sağlığı diledi.

ADIYAMANLI ŞEHİDİN TERHİSİNE 53 GÜN KALMIŞTI
Şırnak’ın Beytüşebap ilçesindeki çatışmada şehit düşen Jandarma Er Serdar Küpeli’nin baba ocağı Adıyaman’a da ateş düştü.

Şırnak’ın Beytüşebap ilçesinde 10 kişinin şehit düştüğü çatışmanın ardından şehit ailelerinin evlerine ateş düştü. Adıyaman’ın Besni doğumlu Jandarma Er Serdar Küpeli’nin merkezdeki evine acı haber çabuk ulaştı. Sabahın erken saatlerinde Vali Yardımcısı Murat Süzen ve jandarma görevlileri acı haberi aileye verdi. Baba Mehmet Küpeli, Anne Ayşe Küpeli ve diğer aile fertleri acı haberle yıkıldı. Şehit haberiyle yıkılan Küpeli ailesinin evinden yükselen feryatlar yürek burktu.

Kendisine acı haberi veren yetkilileri ‘Süze süze buraya kadar geldik. Biz buna layık mıyız? Allah’a şükürler olsun ‘ diyen şehit babası sinir krizleri geçiren diğer oğlu Tayfun’u sakinleştirmeye çalıştı.

Şehidin evinde hazır bekleyen sağlık ekipleri sinir krizi geçiren aile fertlerine ilk müdahaleyi yaparken, 91-3 tertip olan Serdar Küpeli’nin teskeresine 59 gün kaldığı öğrenildi.

ACI HABER SABAH VERİLDİ
PKK’nın ilçe merkezine yaptığı saldırı ardından çıkan çatışmada şehit olan 10 askerden Üsteğmen Sami Çiftçi’nin Afyonkarahisar’daki evinde yas var.

Aslen Elazığlı olan ancak yıllardan bu yana Afyonkarahisar’da oturan Çiftçi ailesine acı haber, saat 07.30’da askeri personel tarafından sağlık ekipleri eşliğinde verildi.

Beytüşşebap’taki PKK saldırısında hayatını kaybeden askerlerim bazılarının kimlikleri ve memleketleri şöyle:

Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez VAN
Jandarma Er Serdar Küpeli ADIYAMAN
Uzman Çavuş Ahmet Kurt GAZİANTEP
Piyade Er Emrah Karataban EDİRNE
Er Süleyman Güleç BURSA
J.K. Çavuş Ramazan Emre Ala KONYA
Asteğmen Burak Erdi Uysal MUĞLA
Üsteğmen Sami Çiftçi ELAZIĞ

-kaynak;beyazgazete

Bu haber 3 Eylül 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.