2012 yaz tatili için erken rezervasyon


2012 yaz tatili için erken rezervasyon

Artık bizim ülkemizde de insanlar tatil aylarını nerede geçireceklerini düşünüp plan yapmaya başladılar. Bunun en büyük nedeni tabi ki ülke çapında refah seviyesindeki artış ve insanların alım gücündeki yükselme. Ülkemizin her yanında çok kaliteli tatil yerleri mevcut. Şirketler müşteri kapmak ve tatil aylarını full kapatmak için şimdiden erken rezervasyon fırsatları sunuyorlar. Yaz tatilini yapmak için şimdiden yer beğenip rezervasyon yapanlar keselerine çok büyük katkıda bulunabilirler zira denizi, hizmetleri vs vs gibi çok kaliteli bir tatil yerinde oldukça uygun fiyatlara tatil yapabilmeleri mümkün.

Herkesin dilinde dolaşan bi erken rezervasyon kelimesidir gidiyor. Nedir bu erken rezervasyon çoğu bilmeyen insanda merak ediyor.Erken Rezervasyon kelime anlamı olarak ; Tatile çıkmadan önce belirli tarihler arasında çıkarılan fırsatlar olarak adlandırabiliriz. Genel olarak insanlar ise ne kadar erken rezervasyon yaptırırsak o kadar ucuz tatil yaparız fikri yatmaktadır.Tatile gidecek turistlerin turizmde ayrıdıkları bütçe önce acentalara sonra otellere daha sonra otellerin tedarikçilerine gider. Hatta daha fazla dallanan bir tedarik zinciri oluşturur. Bütün bu bağlı sektörleri canlı tutar. Bunun sebebi ele geçen nakitle daha iyi bir yatırım kararı verip pazarlama planını ona göre yapmaktır. Erken nakit para toplayan acenta daha uygun oteller bulur, otellere de nakit girişi önceden olacağı için boş oda riski azalır. Bu sebeple erken rezervasyon ucuz olmaktadır.
Erken rezervasyon 2012 sayesinde Haziran Temmuz aylarında yani tam sezonunda otel fiyatları günlük 200 tl civarı iken Mart Nisan Mayıs aylarında 150tl hatta yarı fiyatı 100tl bile oluyor. Önemli olan erken rezervasyon dönemlerinde rezervasyonunuzu hemen yaptırıp çok uygun fiyatlarla kaliteli otellerde rahat bir tatil geçirebilmeniz. Eğer planlı bir hayat yaşıyorsanız erken rezervasyon tam sizin için ideal bir seçim olacaktır.

Bu haber 3 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler:

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.