2013 Adıyaman İmsakiyesi, İftar ve İmsak Vakti


Adıyaman iftar saati, Adıyaman ramazan imsakiyesi, Adıyaman ezan vakitleri, Adıyaman iftar vakti, 2013 Adıyaman ramazan imsakiyesi, Adıyaman iftar saatleri, Adıyaman imsak saatleri, 2013 Adıyaman imsakiyesi, Adıyaman 2013 yılı imsakiyesi, Adıyaman sahur vakti

Vakitlerin Anlamları

İmsak: Sahur vakti zamanıdır, sabah namazı vaktini belirtir.
Güneş: Sabah namazının sona erdiği vakittir. Kerahat vakti bu vakitte girer. 45 dakika boyunca namaz kılmak mekruhtur. Daha sonra israk duha namazı vakti girer. İmsak vakti diğer takvimlere göre yaklaşık 18 dakika daha öncedir. Temkin vaktini diğer takvimler dikkate almadıkları için Müslümanların oruçları riske girmektedir.
Öğle: Öğle namazı vaktine girdiği saattir.
İkindi: İkindi namazı vaktine girdiği saattir. Gökyüzü kızarasıya kadar kılınabilir.
Akşam: Akşam namazı vaktidir. İftar vakti akşam girer. Akşam saati gün batımını da belirtir.
Yatsı: Yatsı namazı vaktidir. Diğer takvimlere oranla 5-10 dakika sonra kutuplara yakın bölgelerde daha uzun olabilir. Her ne olursa olsun, namazlarınızın kabulü için ve vaktinde eda edebilmek için sitemizdeki fazilet takvimini kullanmanızı tavsiye ederiz.
Cuma Namazı: Cuma namazı vakitleri öğle namazı vakti ile aynı zamanda girer.
Bayram Namazı: Kurban bayramı namazı vakitleri ve Ramazan bayramı namazı vakitleri yaklaşık güneş doğduktan 45 dakika sonra girer.

Bu haber 3 Temmuz 2013 tarihinde tarafından ÇAYIRKENT BELDESİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.