21 aralık 2012 istanbulda okullar tatil mi? yarın istanbulda okul varmı? 21.12.2012 istanbul okullar tatil


yurdun birçok bölümünde yoğun kar yağışı devam ediyor, eğitime kar engeli, hangi il ve ilçelerde okullar tatil, işte ayrıntılar.;

İSTANBUL VALİSİ’NDEN TATİL AÇIKLAMASI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, “Kar yağışı nedeniyle okulların şu an için tatil olması söz konusu değil. Akşam saatlerinde tekrar değerlendirme yapacağız” dedi.

İşte resmi açıklamalara göre eğitime ara veren iller ve tatil günleri:

Kars: 7-8 Ocak 2013

Gümüşhane:7 Ocak 2013

Muş:7 Ocak 2013

Hakkari: 7 Ocak 2013

erzurum: 7 Ocak 2013

Tunceli:7-8-9 Ocak 2013

Erzincan: 7 ocak 2013

Bingöl:7 Ocak 2013

Bayburt:7 Ocak 2013

Ağrı 7-8 Ocak 2013

KAR TATİLİ İLAN EDİLEN İLLER VE İLÇELER
* Bayburt’ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.
* Hakkari’de dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle 132 köy ile 375 mezranın yolu ulaşıma kapattı. Yoğun kar yağışı nedeniyle Hakkari merkez, Çukurca ve Yüksekova ilçeleri ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi.
* Erzurum’da yoğun kar yağış nedeniyle bugün ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.
* Yoğun kar yağışı nedeniyle Muş merkeze bağlı belde ve köylerde bir gün, Varto ilçesinde ise Pazartesi ve Salı günü olmak üzere 2 gün okullar tatil edildi.
* Erzincan il merkezi ile Tercan, Otlukbeli, Kemaliye, İliç ve Çayırlı ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda bugün, Erzincan Üniversitesi’nde ise bugün ve yarın eğitime ara verildi.
* Ağrı kent merkezi Tutak ve Hamur ilçe merkezleri hariç köy, YİBO ve taşımalı merkez ilköğretim okullarında 7 ve 8 Ocak olmak üzere 2 gün, Eleşkirt ilçe merkezi ile tüm köy okullarında ise bir gün süre ile eğitime ara verildi.
* Gümüşhane’de etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.
* Tunceli’de yoğun kar yağışı nedeniyle Valilik, Mazgirt İlçesi ve bağlı köylerinde 3 gün, Pülümür İlçesi ve bağlı köylerinde 1 gün, Tunceli merkez ve diğer ilçeler ile bağlı köylerde 2 gün okulların tatil edildiğini duyurdu.
* Bingöl kent merkezi ve bağlı köylerde okullar yoğun kar yağışı nedeniyle bugün tatil edildi.
* Yoğun kar yağışı nedeniyle Bitlis kent merkezi, Tatvan ve Hizan ilçeleriyle bu ilçelere bağlı köylerde okullar 2 gün süreyle tatil edildi.
* Sivas’ta gece saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Olumsuz hava koşulları nedeniyle Divriği ve Kangal ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda bugün ve yarın, Suşehri, Zara, Akıncılar ve Gölova ilçelerinde ise taşımalı eğitime bugün ara verildi.
* Malatya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Pütürge ilçesi ve Akçadağ ilçesinin Kürecik, Kozlucu, Develi ve Levent köylerinin de aralarında bulunduğu bazı dağ köylerinde eğitime bugün ara verildi.

kar tatili

Bu haber 20 Aralık 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 3 Yorum yapılmış

Etiketler:

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.