3 aylar 2013 üç aylar 11 mayıs 2013 cumartesi başlıyor


2013 Üç Aylar Ne Zaman Başlıyor , Üç Aylar Ne Zaman 2013 Başlıyacak bilgi yazı ,, Bu seneki üç aylar ne zamadır ggulu, Üç Aylar Başlangıç Tarihi , Üç ( 3 ) ayların başlangıcı tarihi hakkında bilgiler

Bu yıl Üç Aylar Tarihi : 11 Mayıs 2013 Bu yıl CUMARTESİ Günü Mübarek 2013 Üç Aylar Başlangıcı’dır.

ÜÇ AYLAR’ın BAŞLANGICI
Üç Aylar Ne Demektir Kısaca : Üç (3) Aylar sonu Mübarek ramazan ayı ile biten rahmeti, bereketi ve mağfireti bol,
feyizli ve bereketli bir zaman dilimidir. Bu aylar, kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır.

Bu aylar; Dini duyguların yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı aylardır.

Bu aylar, töve etmenin affın, manevi arınamnın ve kendini yenilenmenin habercisi olan Regaib, Mirac, Berat Kandili, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı gibi mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimidir.

Sevgili Peygamberimizi (S.A.V) bu aylarda her zamankinde daha çok ibadet eder ve şöyle dua ederlerdi: “Allah’ım! Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur.” (Ahmed b. Hanbel, “Müsned” , 1,259 )

Bu aylarda yapılacak dualar, tevbe istiğfarlar, kalıcı iyilik ve hayırlar, sevinç kederlerin gönülden paylaşılması rabbimizin Katında fazlasıyla bulacaktır .
Şimdiden Tüm İslam Aleminin Üç Ayları Mübarek Olsun

Bu haber 9 Mayıs 2013 tarihinde tarafından İSLAMİ DİNİ KONULAR kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: , , , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.