7. çayırkent panayır sünnet şöleni ve şenliklerinde içişleri bakanı idris naim şahin kırmızı güllerle karşılandı


Bakan Şahin, Ordu’da Güllerle Karşılandı 20.08.2012
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Ordu’da vatandaşlar tarafından güllerle karşılandı. 20 ağustos 2012

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Bayram dolayısıyla geldiği memleketi Ordu’da partililer ile bayramlaştıktan sonra Korgan’ın Çayırkent belde şenliğine katıldı. Şenlik alanına girer girmez büyük bir coşku ile karşılanan Bakan Şahin, vatandaşlarla bayramlaşarak çocuklara Bayram harçlığı dağıttı.

Ordu Valisi Orhan Düzgün ise, Hakkari’deki olaylarla ilgili olarak; terör örgütünün, Bakan Şahin’in halkla ilişkilerinin iyi olmasını sindiremedikleri için yaptığını belirtti. Vali Düzgün, yaptığı konuşmada şunları kaydetti:

“Sayın Bakanımız bu alana girerken güllerle karşılandı. Aslında sadece burada değil, Hakkarililer, Şırnaklılar, Diyarbakırlılar da bakanımızı güllerle karşılıyor. Onlar kendi iş yerlerinde kendi kahvehanelerinde misafir ediyorlar. Bakanımız üç beş ay önce Hakkari’nin sokaklarında akşam saatlerinde kar topu oynamıştı. Yine birkaç gün önce, Hakkari’de onların bayramını kutlamak, iftarlarına ortak olmak amacıyla üç dört saat Hakkarili vatandaşlarımızla birlikte olmuştu. Bunu içine sindiremeyen terör örgütü yandaşları Sayın Bakanımıza çokta büyük olmayan ufak bir tacizde bulunmak istediler. Ama Hakkarili vatandaşlarımızın duyarlılığı sayesinde bu da kolaylıkla bertaraf edildi” diye konuştu.

Bakan Şahin burada bir süre yağlı güreş müsabakalarını izledikten sonra 44 kişilik Çayırkent Çok Programlı Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’nun ve halı saha açılışı gerçekleştirdi. Bakan Şahin, açılışını gerçekleştirdiği yurt binasında incelemelerde bulunurken, halı sahada da penaltı kullandı. – Ordu

Bu haber 22 Ağustos 2012 tarihinde tarafından ÇAYIRKENT BELDEMİZDEN HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.