8 ilde okullara kar tatili, 16 ocak 2012 aksaray, kırşehir, konya, ordu, sivas, tokat, uşak, zonguldak da okullar bugün tatilmi 16.01.2012


8 ilde okullara kar tatili, 16 ocak 2012 aksaray, kırşehir, konya, ordu, sivas, tokat, uşak, zonguldak da okullar bugün tatilmi 16.01.2012

8 ilde okullara kar tatili, hangi illerde nerelerde bugün okul yok, okullar tatilmi 16.01.2012 işte ayrıntılar.

Yurt genelinde etkili olan kar yağışı sebebi ile bazı il ve ilçelerde okullar tatil edildi.
Aksaray
Aksaray’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime bir gün ara verildi. Kar yağışının devam ettiği kentte kar kalınlığının 25 santimetreyi geçtiği bildirildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle merkez, merkeze bağlı köy ve beldelerde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Kırşehir
Kırşehir’de bugün sabaha karşı başlayan kar yağışı aratarak devam ediyor. Karı kalınlığı 25 santimetreye ulaşırken okullar valilik kararıyla tatil edildi. Sabaha karşı yağmaya başlayan kar, yolları kapattı. Özellikle Kırşehir-Kayseri karayolu çevresinde etkili olan kar yağışı sebebiyle bu bölgeye tuzlama ve kar küreme araçları sevk edildi. Polis, şehir merkezinde sürücülere zincirlerini takmaları yönünde uyarıda bulundu.

Konya
Konya’nın merkez Selçuklu, Karatay ve Meram ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime bir gün ara verildi. Konya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, merkez ilçelerinde etkili olan hava şartları nedeniyle ilk ve orta öğretimde eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Açıklamada, ayrıca söz konusu ilçelerde çalışan kamu görevlisi engelli ve hamilelerin bir gün idari izinli sayılacağı belirtildi.

Ordu
Ordu’da gün boyu etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Ordu Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının bazı ilçelerde etkisini artırdığı belirtildi.

Sivas
Sivas’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent genelinde eğitime 2 gün ara verildi. Sivas Valisi Ali Kolat, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirterek, bu nedenle şehir genelinde 2 gün süreyle eğitime ara verildiğini bildirdi. Vali Kolat, kapanan yolların ulaşıma açılması için de ekiplerin çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirtti.

Tokat
Tokat’ta, kar yağışı dolayısıyla kent genelinde eğitime iki gün ara verildi. Tokat Valisi Şerif Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentte dün akşamdan bu yana kar yağışının etkili olduğunu belirterek, ”Meteoroloji Bölge Müdürlüğü kar yağışının gün boyu devam edeceğini bildirdi. Biz de bugün ve yarın ilk ve ortaöğretim okullarını tatil ettik. Kamu görevlisi engelli vatandaşlarımız da 2 gün idari izinli olacaklar” diye konuştu. Bu arada kar yağışı kentte ulaşımı da aksatıyor. Kar yağışı ve tipinin etkili olduğu Tokat-Sivas karayolunda büyük araçların geçişine izin verilmiyor.

Uşak
Uşak’ta kar yağışı nedeniyle Uşak merkez, Banaz, Sivaslı ve Karahallı ilçelerinde taşımalı sistem eğitim yapan ilk ve ortaöğretim okullarında eğitime bir gün ara verildi. Uşak Valiliğinden yapılan açıklamada, il genelinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Uşak merkez, Banaz, Sivaslı ve Karahallı ilçelerinde taşımalı sistemle eğitim yapan ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildiği kaydedildi.

Zonguldak
Zonguldak’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde eğitime 1 gün ara verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin AA muhabirine yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerde okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları ve orta öğretim kurumlarında eğitime bugün ara verilmesine karar verildiğini bildirdi

-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 16 Ocak 2012 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.