8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ RESİMLERİ TEBRİK KARTLARI KUTLAMA MESAJLARI 2013


2014 YILI DÜNYA KADINLAR GÜNÜ RESİMLİ MESAJLARI
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ TEBRİK KARTLARI EN GÜZEL RESİMLİ KUTLAMA MESAJLARI RESİMLİ DÜNYA KADINLAR GÜNÜ GALERİSİ 2013-2014-2015

= >>DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDİR? KADINLAR GÜNÜ HAKKINDA BİLGİLER

= >> DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ŞİİRLERİ

2013 dünya kadınlar günü resimleri

Türkiye’de 8 Mart Kadınlar Günü
İlk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlayan 8 Mart, 1975 yılında daha yaygın olarak kutlandı ve sokağa taşındı. “Birleşmiş Milletler Kadınlar On Yılı” programında Türkiye de etkilenmiş, 1975 yılında “Türkiye 1975 Kadın Yılı” kongresi yapılmıştır. 1980 askeri darbesinden sonra dört yıl anılmadı 8 Mart. 1984′ten itibaren her yıl çeşitli kadın örgütleri tarafından Dünya Kadınlar Günü kutlanmaya başlandı.
Kadınlar 80′li yıllarda 8 Mart’ı izinli yürüyüş ve şenliklerle kutlayamamışlarsa da, küçük gruplar mütevazı kutlamalarını sürdürdüler. 90′lı yıllarda kadın kuruluşlarının sayı ve çeşitliliğinin artması ile beraber 8 Mart daha geniş bir katılımla kutlanılır oldu.

 

= >>DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDİR? KADINLAR GÜNÜ HAKKINDA BİLGİLER

= >> DÜNYA KADINLAR GÜNÜ ŞİİRLERİ

8 mart dünya kadınlar günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.
***********
Türkiye Cumhuriyeti’nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri, misyonu yaşatma görevini ülkenin yaşadığı problemlerin birinci derecede muhatabı olmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan çekinmeden yerine getirmiş; modern ve çağdaş Türkiye’nin oluşmasında söz sahibi olmuşlardır.
***********
Tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
***********
Analarımız, bacılarımız hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum.
***********
Onlardan olduğumuz ve yaşamımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.
************
Müminler için en güzel örnek Sevgili Peygamberimizdir. O, hanımlara karşı daima sevgi, saygı, hoşgörü ve anlayış göstermiş, bırakın dövmeyi; hanımlara karşı hiçbir zaman kaba davranmamış; hep güler yüzlü olmuştur. Dolayısıyla Peygamberimizin hanımlara karşı gösterdiği bu tavır, hepimiz için örnek olmalıdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın gününü kutluyorum.

dünya kadınlar günü 2013

GOOGLE ARAMALARI;

8 mart dünya kadınlar günü mesajları 2009,8 mart dünya kadınlar günü mesajları haberleri,
güncel 8 mart dünya kadınlar günü mesajları,dünya kadınlar günü şiirleri

2012 dünya kadınlar günü tarihçesi,dünya kadınlar günü ile ilgili yazılar,dünya kadınlar günü kartları 2013

Bu haber 7 Mart 2013 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: , , , , ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.