A Milli takımın yeni hocası kim olacak, Hiddink in yerine kim geçecek


Hiddink’in yerine iki aday
EURO 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası play-off turunda Hırvatistan’a elenen A Milli Takımımız’da taşlar yerinden oynayacak…
Milli Takımımızın, Hırvatistan’a elenerek Avrupa Şampiyonası’na katılamaması nedeniyle teknik direktör Guus Hiddink ile yollar ayrılacak. Yerine getirilmesi düşünülen ilk isim ise İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü Abdullah Avcı..

Hollandalı teknik adam Hırvatistan maçı sonrasında yaptığı açıklamada görevi bırakacağını açık bir şekilde dile getirdi ve “Gelecekte takımın başında olamamam yüksek bir ihtimal. Sabah ülkeme gidiyorum. Bir süre dinleneceğim. Tüm sorularınızın muhattabı Türkiye Futbol Federasyonu’dur” dedi.

Hırvatistan maçı sonrasında soyunma odasında TFF Başkanvekili Lutfi Arıboğan ve oyuncularla vedalaşan Hollandalı çalıştırıcının Türkiye’ye dönmeyeceği öğrenildi.

Türkiye Futbol Federasyonu, bugün veya en geç perşembe günü bir toplantı gerçekleştirerek Hollandalı teknik adamın sözleşmesini feshedecek.

İLK ADAY AVCI

Guus Hiddink’in görevden alınmasından sonra takımın başına getirilmesi düşünülen ilk isim, Abdullah Avcı. İstanbul Büyükşehir Belediyespor Teknik Direktörü ile bir toplantı yapacak olan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, tecrübeli teknik adamdan olumsuz bir yanıt alması halinde alternatif isimler olarak düşündüğü Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam ve TFF Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas ile masaya oturacak.

EMRE BIRAKACAK

Daha önce 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası sonrasında milli takımı bırakacağını açıklayan Emre Belözoğlu da milli formaya veda ediyor.. Emre, Azerbaycan’a mağlup olduğumuz şu açıklamayı yapmıştı: “Açıkçası Türkiye’de belki bu bir ilk olacak ama bu şampiyona sonrasında milli takımı bırakmayı çok ciddi bir şekilde düşünüyorum. Bir kaç tane dostumla görüşüp milli takımı bırakma kararını vereceğim. Öncelikle ailemle görüşmem lazım, böylesine üzgünken yanlış da konuşmak istemiyorum ama 2012′den sonra böyle bir kararım var.”

7 FUTBOLCUNUN ÜSTÜ ÇİZİLDİ

Arda, Emre, Sabri ve Hakan Balta’nın Hırvatistan’la oynanan ilk maçta kasıtlı olarak kart gördükleri tespit edilirse bu isimlere milli takım kapısı kapanacak. A Milli Takım’ın değişmez isimlerinden olan Fenerbahçeli kaleci Volkan Demirel ile Galatasaraylı stoperler Servet Çetin ile Gökhan Zan da bir daha milli takıma dahil edilmeyecekler

Bu haber 16 Kasım 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.