ABD Başkanı Barack Obama’nın Ramazan Mesajı


amerika başkanı barak obama ramazan ayı mesajında müslümanlara ne dedi?
Obama: Bu Yıl Ramazan Ayı Özel Anlam Taşıyor
ABD Başkanı Barack Obama, bir mesaj yayınlayarak Müslümanların Ramazan ayını kutladı.

Mesajında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da yaşayan halkın demokrasiye geçiş ve kendi geleceklerini tayin etmeleri açısından bu yıl Ramazan ayının özel anlam taşıdığını kaydeden Başkan Obama, “Amerika, kendi kaderlerini belirlemeye çalışan, korku ve şiddetten arınmış bir şekilde yaşamak ve ibadetlerini özgürce yerine getirmek isteyen insanların yanındadır. Amerikan halkı adına, Ramazan ayının başlangıcında eşim Michelle ve ben, Amerikalı Müslümanlara ve tüm dünyadaki Müslümanlara en sıcak dileklerimi gönderiyorum.” ifadelerini kullandı.Obama, Ramazan ayının İslam dininin ve Amerikan dokusunun bir parçası olduğunu vurgulayarak, Müslüman Amerikalıların bu ülkeyi güçlendirdiğini, Amerikan halkının hayatını zenginleştirdiğini ifade etti.

BEYAZ SARAY’ DA İFTAR VERİLECEK
Ramazan ayının herkese ortak insanlığı; büyük inanışların adalet, eşitlik ve merhamete bağlı olduğunu dile getiren Obama, Beyaz Saray’da bu yıl iftar düzenleneceğini hatırlatarak mesajına “Ramazan kerim” ifadeleriyle Son verdi .

Bu haber 21 Temmuz 2012 tarihinde tarafından İSLAMİ DİNİ KONULAR kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.