Açık Öğretim Fakültesi AÖF güz dönemi kayıtları başladı


AÖF’de Güz Dönemi Kayıtları Başladı
Tek Lider Dershaneleri Açık Öğretim Fakültesi Koordinatörü Ayşe Demirel Göle, 2012-2013 Öğretim yılı itibariyle Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinde eğitim-öğretim yapılan bütün bölüm ve programlarda dönemlik-kredili sisteme geçildiğini belirterek yenilenen sistem hakkında bilgiler verdi

Türkiye’nin ve Anadolu Üniversitesinin de dâhil olduğu Bologna süreci kapsamında, Anadolu Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Sistemini yeniden yapılandırdığını ifade eden Tek Lider Dersaneleri Açık Öğretim Fakültesi Koordinatörü Ayşe Demirel Göle, “Kredili sistemle birlikte Açıköğretim lisans programlarına kontenjan sınırlandırılması da getirilmiştir. Kredili sistem değerlendirmenin yıllık değil dönemlik olduğu bir sistemdir. Bir yıl güz ve bahar olmak üzere iki dönemden oluşmaktadır. Bu nedenle kayıt yenileme işlemleri artık iki dönem için ayrı ayrı yapılacaktır” dedi.

“1. SINIF OSYM İLE YERLEŞTİRİLENLERİN GÜZ DÖNEMİ KAYIT YENİLEMELERİ 25 EYLÜL’DE BİTİYOR”
2012 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) ile yerleştirilip kayıt yaptıracak adayların ve yatay geçiş ile kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt işlemlerinin 10 Eylül pazartesi günü başladığını hatırlatan Ayşe Demirel Göle, “Kayıtlar 25 Eylül Cuma günü saat 17.00’de Sona erecektir. 26-27-28 Eylül tarihleri arasında mazeretli kayıtlar yapılacaktır. 28 Eylül 2012 tarihinden Sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Posta ve telefonla da kayıt yapılmayacaktır. 22 Eylül 2012 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için saat 17.00’a kadar açık olacak ve kayıt yapılacaktır. 3 hafta sürecek Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine yerleştirilen adayların kayıt işlemleri “İnternet Başvurusu” “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamada gerçekleştirilecektir” diye konuştu.

. “İNTERNET BAŞVURUSU YAPMADAN HARÇ ÖDEMEYE GİTMEYİN”
Bir çok adayın harç için önce bankaya gittiğini ve internet başvurusu olmadığı için harç ödeyemediğini ve bu nedenle ciddi zaman kaybettiğini ifade eden Tek Lider Dershaneleri AÖF Koordinatörü Ayşe Demirel Göle, “Önce internetten başvuru işlemleri yapılacak, gerekli belgeler hazırlandıktan Sonra öğrenim bedelleri bankaya yatırılacaktır. Son olarak kayıt AÖF bürolarına gidilerek kayıt kesinleştirilecektir” diye konuştu.

“KAYIT ESNASINDA GEREKLİ BELGELER”
Kayıt esnasında öğrencilerden 4 adet fotoğraf, İnternet Başvuru Belgesi ve Fotoğraflı İmzalı Form ve Öğrenci Bilgi Formu, Öğrenim Belgesinin aslı ve fotokopisi, Erkek öğrenciler için Askerlik Durum Beyanı istendiğini belirten Ayşe Demirel Göle, “Kayıt için İnternet başvurusunda yüklenen dijital fotoğraf kullanılacaktır. Dijital ortamda alınan fotoğrafların kayıt için uygun olmaması halinde, kayıt görevlisi öğrenciden 4 adet. fotoğraf isteyecektir. İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt için büroya gidemezler İnternetten kayıt: http://kayit.anadolu.edu.tr adresi üzerinden yapılacaktır. İnternetten başvuru yapmak ise kayıt için yeterli değildir. Sisteme yeni kayıt yaptıran öğrenciler birinci ve ikinci yarıyıl derslerinin tamamını almak zorundadırlar. Bu öğrenciler üst yarıyıldan ders alamazlar, bulunduğu yarıyıl derslerini eksiltemezler. Bu nedenle ekle/sil işlemi yapılmayacaktır” diyerek tüm AÖF öğrencilerine Tek Lider Dershanesi AÖF kayıt bürolarında uzman ekipleri tarafından gerekli desteğin ücretsiz olarak verildiğini söyledi

-kaynak;beyazgazete

Bu haber 12 Eylül 2012 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.