Ak Parti ile Has Parti birleşecekmi? başbakan Recep Tayyip Erdoğan Numan Kurtulmuş görüşmesi 12 temmuz 2012


AK Parti – Has Parti birleşme önerisi, has parti genel başkanı numan kurtulmuş birleşmeyi kabul edecekmi? ne dedi?
Kurtulmuş: Başbakan AK Parti – Has Parti bireşmesini önerdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş’u kabul etti.

Başbakan Erdoğan, AK Parti’ye transfer iddialarıyla gündeme gelen HAS Parti Başkanı Numan Kurtulmuş’la Başbakanlık Konutu’nda görüştü. Görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Kurtulmuş, “HAS Parti ile AK Parti’nin bütünleşmesi konusundaki teklif aldık” dedi.

Görüşme sonrası Resmi Konut’tan ayrılan HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, görüşmeye ilişkin bilgiler verdi.

Kurtulmuş gazetecilere yaptığı açıklamada ‘Bugün kamuoyunda konuşulan bir süreçle ilgili olarak Sayın Başbakan’ınımızın daveti üzerine buradayız. Türkiye’nin kurulması için fikirleri ile üslubu ile ortaya koyduğu programı ile Türkiye’deki yaptığı projelerle ve katkıyla Türkiye’de önemli bir boşluğu dolduruyor. HAS Parti’nin söyledikleri de diğer partiler tarafından ilgiyle izleniyor. Sayın Başbakan’ın Has Parti ile AK Parti’nin birleşme teklifini aldık. Bu çerçevede kendisi konuyu partisinin MYK’sına götüreceğini ve yeni Türkiye’nin inşaasını orada ifade edeceklerini söylediler. Biz de bu daveti partimizin kurullarına götüreceğiz. Dolayısıyla resmen bu anlamda bize bir teklif, davet ve çağrı yapılmış oldu. Biz de partimizce bu kararı verdikçe kamuoyu ile paylaşacağız.Bizim derdimiz bir makam mevki değildir. Ancak yeni dönemde yeni süreçlerde Yeni Türkiye’nin yapılaşması için bir bütünleşme imkanı olabilir mi bunları müzakere edeceğiz ve bunu bütün milletimizle paylaşacağız’ dedi.

Bu haber 12 Temmuz 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.