Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TV8 ‘de Okan Bayülgen’in sunduğu “Kral Çıplak” programı konuşması izle


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, TV8 ‘de Okan Bayülgen’in sunduğu “Kral Çıplak” programı konuşması izle

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’e gösterdiği sakızlı tepkiyi neden yaptığını açıkladı.
TV8 ‘de Okan Bayülgen’in sunduğu “Kral Çıplak” programına konuk olan Melih Gökçek’in gündeminde Fransa’nın uygulamaya koymaya hazırladığı Soykırım İnkar yasası vardı. Yasa tasarısına tepki gösteren Gökçek, tasarının kabulü halinde Fransa’nı bunun sonuçlara katlanması gerektiğini söyledi.

Fransa’nın zalim bir ülke olduğunu kaydeden Gökçek “Fransa’da Senn nehrinde yüzlerce Cezayirli’yi öldürdüler ve nehir kan gölüne döndü. Biz bunu tartışmaya açmak istemiyoruz ama Fransa bunu yapınca cevabını almalı. Fransa halkı bundan memnun değil.” dedi.

NELER YAPACAĞIZ GÖRÜRSÜNÜZ
Soykırımı inkar yasasının kabul edilmesi halinde Fransa’ya karşı bir çok yaptırım uygulayacaklarını ifade eden Melih Gökçek “Böyle bir davranış içinde bulunurlarsa biz neler neler yapacağız görürsünüz. Gerçekten bunları yaparız ve ses getiririz.” diye konuştu.

FRANSA KARŞILIĞINI BULACAKTIR
Türkiye’de ilk defa elektrikli araçların Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin getireceklerini söyleyen Gökçek “Renault’tan araç alacaktık ama Türkiye’de gösterilecek olan her tepki mutlaka Fransa’ya yansıyacaktır ve ekonomik olarak Fransa’da karşılığını bulacaktır. Bulmaması mümkün değil.” diyerek elektrikli araç alımının şimdilik rafa kaldırıldığını söyledi.

KANIMA DOKUNDU
Sarkozy’e kişisel olarak tepkisini koyduğunu ifade eden Gökçek “Biz tepkimizi o zaman sakız çiğneyerek koymuştuk o zaman.” dedi. Sarkozy’e sakızlı tepkiyi neden gösterdiğini anlatan Gökçek “Sarkozy uçaktan iniyor, uçaktan inerken Sarkozy’i 3 kişiyi karşıladık. Karşılarken uçağın orta merdivenlerinde durdu, elleri de cebinde etrafa sakız çiğneye çiğneye pozunu attı indi aşağıya. Herkes ayak ayak üstüne atar ama Başbakanın odasında öyle bir ayak ayak üstüne atışı var ki” diye konuştu. Canlı yayında Sarkozy’nin Başbakan Erdoğan’ın odasında ki ayak ayak üstüne atışını da taklit eden Gökçek “Bir devlet adamına böyle bir saygısızlık olamaz. Benim çok ağrıma gitti bu olay. Cumhurbaşkanı Fransa’ya gittiğinde de, Cumhurbaşkanımıza karşı sakız çiğniyor. Bu adamın bu davranışı ülkeye karşı yapılmış bir davranış. Benim kanıma dokundu o tavırları.” şeklinde konuştu.

SAKIZLA UĞURLAMIŞTI
Sarkozy Daha önce Türk mevsimi etkinlikleri çerçevesinde katıldığı bir sergi açılışı sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül karşısında sakız çiğnemişti. Sarkozy, ilk önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve ardından Başbakan Erdoğan’ı ziyaret etmiş, 6 saatlik Türkiye ziyareti sonrasında ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından yine “sakızla” uğurlanmıştı.

Okan Bayülgen’le oldukçu neşeli bir programa imza atan Başkan Gökçek, sosyal medyayı nasıl etkin kullandığını anlatırken, twitter’a nasıl ve neden başladığını canlı yayında paylaştı. Başında geçen Twitter anılarını da açıklayan Gökçek, Ankara’ya yönelik projelerini de canlı yayında açıkladı.

BEYAZ GAZETE

Bu haber 29 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.