Ankara kuzey çevreyolunda otobüs kazası 4 ölü çoksayıda yaralı var


Ankara’da otobüs şarampole uçtu: 4 ölü
Ankara kuzey çevreyolunda, yoğun kar yağışının kayganlaştırdığı yolda kontrolden çıkan yolcu otobüsü şarampole yuvarlandı. Kazada 4 kişi öldü, 51 kişi de yaralandı.
Foto galeri için tıklayın

Van’dan İstanbul’a giden ve içinde 55 kişi bulunan 34 FM 0018 plakalı yolcu otobüsü, İvedik kavşağını geçtiği sırada, kaygan yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyerleri aşıp şarampole yuvarlandı. Yan yatan otobüste 4 kişi yaşamını yitirdi, 27′si ağır 51 kişi yaralandı. 17 yolcu ayakta tedavi gördü. Bazı yolcular ise kendi imkanlarıyla hastanelere gitti.

Olay yerine Ankara’dan çok sayıda ambulans, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Ambulansların kaza mahalline hızlıca varabilmesi için İvedik Caddesi ve Yozgat Bulvarında belediye ekipleri tarafından yoğun çalışma yapıldı. Kazazede yolcuların çoğu üşümemek için ambulanslara binmek zorunda kaldı. Durumu ağır olanlara yer açmak için hafif yaralı olanlar ambulanslardan indirildi.

Sağlık ekipleri yaralılara müdahale sırasında zor anlar yaşadı. Vatandaşlar, polis ve itfaiye ekipleri, sağlık görevlilerine yardım etmek için seferber oldu. Bazı yolcular telefonlarla yakınlarına ulaşmaya çalıştı. Yaralı bir kadın yolcunun, ambulansları gezerek annesini araması dikkat çekti. Annesine ulaşan kadın rahat bir nefes aldı.

ANNESİNİN “EKS” OLDUĞUNU DUYAN GENCİN “EKS NEDİR” DİYE SORMASI YÜREK BURKTU
Kaza mahallinde sağlık görevlisiyle yaralı bir genç arasında geçen diyalog kameralara yansıdı. Bir yolcu, dışardaki yaralıya müdahale eden sağlık görevlisine, otobüsün penceresindeki kadın cesedini göstererek “Bu ablamız eks mi?” diye sordu. Sağlık görevlisi “evet eks” cevabı verdi. Bunun üzerine hemen yakında bulunan yaralı bir genç ısrarla sağlık görevlisine “eks nedir” diye sordu.

Sağlık görevlisi gencin ısrarlı soruları karşısında, “Ablacım bir şey değil, sen sakin ol” şeklinde karşılık verdi. Yaralı gencin, “Ne demek sakin ol, annem benim burada” demesi yürek burktu. Sağlık görevlisi ise durum karşısında “haklısın” demek zorunda kaldı. Yaşlı bir yolcu ise yaralı genci nasihat ederek sakinleştirmeye çalıştı

Bu haber 25 Ocak 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.