Ankarada okullar tatilmi 29 şubat 2012 bugün ankarada okul varmı? müjde ankarada okullar tatil


Ankarada okullar tatilmi 29 şubat 2012 bugün ankarada okul varmı? müjde ankarada okullar tatil

ANKARA!’DA OKULLAR TATİL 29.02.2012 BUGÜN ANKARADA OKUL YOK :) ÖĞRENCİ ARKADAŞLARA DUYURULUR

Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, başkentin soğuk ve yağışlı havanın etkisi altında bulunduğu belirtilerek, vatandaşlardan tedbirli olmaları istendi. Kar yağışı nedeniyle resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları, anaokulları ve kreşlerin bir gün süreyle tatil edilmesinin kararlaştırıldığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi: ”Beklenen ani sıcaklık düşüşlerinin buzlanma ve don olayına sebep olacağı ve birlikte aralıklı kar yağışı beklendiği değerlendirildiğinden, Ankara İl Hıfzıssıhha Kurulunun kararı ile 29 Şubat Çarşamba günü ilimiz kamu kurumların görevli hamile ve emziren bayanlar, kalp-böbrek yetmezliği, kontrol edilemeyen tansiyon yüksekliği ve kronik hastalıkları olanların ve özürlü personelin idari izinli sayılması, resmi ve özel ilk ve orta dereceli okullar, yaygın eğitim kurumları ile anaokulları ve kreşlerin ise bir gün süreyle tatil edilmesi kararlaştırılmıştır.” Yurdun pek çok yerinde de kar yağışı etkilli. Kar ve tipi nedeniyle Afyonkarahisar-Eskişehir yolu ulaşıma kapandı. Yetkililer İstanbul’da gece buzlanmaya dikkat edilmesi gerektiğini belirtti.

İŞTE KAR TATİLİ OLAN DİĞER İLLER

Ayrıca, yoğun kar yağışı nedeniyle Karabük, Bartın ve Düzce’de il genelinde, Bursa ve Çankırı’nın bazı ilçeleri ile Bolu’nun Gerede ve Dörtdivan ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

Karabük

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesi nedeniyle il merkezi, ilçeler, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

Bartın

Bartın Valisi İsa Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve bağlı ilçeler ile belde ve köylerde yarın eğitime ara verildiğini kaydetti.

Düzce

Düzce Valiliğinden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, İl Hıfzıssıhha Kurulunca il merkezi ve tüm ilçelerdeki okullarda yarın 1 gün süreyle eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı. Dün geceden bu yana kent genelinde etkili olan kar yağışının sürmesi durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Bolu

Bolu’da yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle, Dörtdivan ve Gerede’de ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitim öğretime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı. Kent genelinde dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışının yoğunluğunu arttırması durumunda, tatil süresinin uzayabileceği belirtildi.

Çankırı

Çankırı’nın Çerkeş, Şabanözü, Bayramören ve Atkaracalar ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün verildi.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı söz konusu ilçe merkezleri, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın ara verilmesine karar verildi.

Bursa

Bursa’da, İnegöl’den sonra Harmancık ilçesinde de ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bugün gece saatlerinde başlayan ve halen etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Harmancık ilçe merkezinde kar kalınlığı 20, daha yükseklerde kalan köylerinde ise 30 santimetreyi aştı.

Olumsuz hava şartlarının, bölgede ulaşımı aksatmaya devam ettiği bildirildi.

Harmancık Kaymakamı Veysel Osmanoğlu, AA muhabirine, kar yağışının yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın için ara verdiklerini söyledi.

Kuvvetli kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verilen Bursa’nın İnegöl ilçesinde de okullar yarın da tatil edilmişti.

Kastamonu

Kastamonu’nun Taşköprü ilçesinde, olumsuz hava koşulları sebebiyle birleştirilmiş sınıflı okullar ile taşımalı sistemle eğitim veren okullar yarın için tatil edildi.Edinilen bilgiye göre, Taşköprü’de önceki gece başlayan kar yağışı, bu gece saatlerinde etkisini artırdı. Yağış nedeniyle ilçeye bağlı 40 köy yolu ulaşıma kapadı. Kar kalınlığını yüksek kesimlerde 20 ile 30 santimetreye ulaştı. Kaymakamlığa bağlı ekipler, yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan, Taşköprü Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ‘Taşköprü ilçesine bağlı birleştirilmiş sınıflı okullar ile taşımalı sistemle eğitim veren okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir ‘denildi. Kar yağışının etkisini sürdürmesi durumunda bu sürenin uzayabileceği kaydedildi.

Kırıkkale

Kırıkkale Valiliği, ilk, orta ve özel rehabilitasyon merkezlerinin 1 gün tatil edildiğini duyurdu

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava tüm yurtta etkili oluyor.

İstanbul’da dün akşam saatlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışının, perşembe günü öğle saatlerine kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Kar, yarın gündüz saatlerinde hafiflleyecek. Öğleye doğru Avrupa yakasında güneşin görülme olasılığı var. Yarın gece ise yine kar geçişi olacak. Perşembe gündüz ise daha sulu ve daha zayıf bir kar var.

Bu arada kar kalınlığı, Kartal ve Beykoz’un yükseklerinde 12-15, Sarıyer, Arnavutköy ve Büyükçekmece’nin yükseklerinde 7-10, şehir merkezinde ise 1-4 santimetreyi buldu.

Uzmanlar gece saatlerinden itibaren buzlanma meydana geleceğini, sürücülerin daha dikkatli araç kullanmaları gerektiğini belirtirken, vatandaşların kar lastiği kullanmaları, emniyet şeritlerini ihlal etmemeleri ulaşım ve çalışmaların daha hızlı yapılması açısından önem taşıyor.

AKOM, gece boyunca karla mücadele çalışmaları da yürüttü. Yüksek seviye kar yağışı planlamasına göre 870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile karlı hava şartlarıyla mücadele ediyor. Dün akşamdan bu sabaha kadar 1486 ton tuz, 4 ton solüsyon kullanıldı. Metin Oktay Spor salonunda ise 384 evsiz vatandaş misafir ediliyor.

Bu arada, hava sıcaklığının gün içinde 3 derece, gece ise sıfırın altında 1 ve sıfır derece seviyesinde bulunması, yarın ve perşembe günü ise 4-5 derece seviyesine yükselmesi bekleniyor.

BURSA’DA 238 KÖY YOLU KAPALI
Bursa’da dün geceden itibaren etkili olan yoğun kar yağışının ardından il genelinde 238 köy yolunun ulaşıma kapandı.

Kapalı köy yollarının en çok İnegöl, Orhaneli ve Büyükorhan ilçelerinde bulunduğu belirten Aksoy, ekiplerin yol açma çalışmalarına başladığını söyledi.

Bursa-Ankara karayolunun ”Mezitler mevkisi” ve ”Akiniş rampası”, Bursa-Yalova karayolunun Süpürgelik ve Mezitler mevkileri ile Bursa-İzmir karayolunda yoğun kar yağışı, tipi ve kayan araçlar yüzünden zaman zaman sıkıntı yaşanıyor.

Karayolları ekipleri, özellikle bu mevkilerin yanı sıra Bursa-Uludağ karayolunda da yoğun çalışma yürütüyor.

Bursa kent merkezinde ise 10 santimetreyi bulan kar kalınlığı, yüksek kesimlerde 20 santimetreye ulaştı. Bu nedenle kent merkezinde araçların kayması yüzünden trafikte aksama ve çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi.

Kar yağışının il genelinde bugün ”kuvvetli” olacağı, yağışın cuma gününe kadar devam edeceği bildirildi.

BOLU DAĞI’NDA KAR KALINLIĞI 50 SANTİM
D-100 karayolunun Bolu Dağı kesiminde etkili olan kar yağışı ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Dün başlayan ve aralıksız devam eden yağış nedeniyle Bolu Dağı’nda kar kalınlığı 50 santimetreye ulaştı.

Karayolları ekipleri güzergahta kar küreme ve tuzlama çalışması yapıyor. Denetimlerini arttıran trafik ekipleri ise kontrol noktalarında sürücüleri uyarıyor.

KAYSERİ-ERCİYES YOLU ULAŞIMA KAPANDI
Karayolları 6. Bölge Müdürü Mstafa Karademir, tipi nedeniyle Kayseri-Erciyes yolunda ulaşımın sağlanamadığını bildirdi.

Karademir, ”Yoğun tipi ve görüş mesafesinin sıfıra düşmesi nedeniyle saat 09.00 itibarıyla Kayseri-Erciyes ve Develi-Erciyes karayolunu ulaşıma kapattık. Araçların Kayseri ve Develi’den Erciyes yönüne gitmesine izin vermiyoruz. Tipinin dinmesinin ardından ekiplerimiz yolu hemen trafiğe açacak” diye konuştu.

METEOROLOJİ’DEN UYARI
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda kar yağışlarının Marmara’nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bilecik ile sabah saatlerinde İstanbul, Bursa, Yalova), İç Ege (Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Denizli), Göller yöresi, İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Eskişehir, Ankara, Çankırı, Kırıkkale), Batı Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun güney ve batısında (Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Hakkari, Şırnak) kuvvetli olması bekleniyor. Vatandaşların ve ilgililerin buzlanma, don olayı, çığ tehlikesine karşı tedbirli olmaları istendi.

Öte yandan Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Muğla, Aydın, Gaziantep, Adıyaman, Kilis, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli sağanak yağış bekleniyor.

Vatandaşların, ani sel, su baskını ve ulaşımda yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı tedbirli olması gerektiği belirtildi.

BALIKESİR’DE 201 KÖY YOLU KAPALI
Balıkesir’de de, kuvvetli kar yağışı yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, Balıkesir merkezde 15, Balya’da 39, Dursunbey’de 95, Savaştepe’de 45, Sındırgı’da 4 ve Susurluk ilçesinde 3 olmak üzere toplam 201 köy yolu, yoğun kar yağışı yüzünden ulaşıma kapandı. Ekiplerin, yol açma çalışmaları sürüyor.

Öte yandan, Savaştepe ilçesinde ilköğretim okulları ve liseler bir gün süreyle tatil edildi.

Bu haber 29 Şubat 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.