ankara’da yoğun kar yağışı tarfiği olumsuz etkiliyor


Ankara’da yoğun kar yağışı tarfiği olumsuz etkiliyor
yurt genelinde havaların soğumasıyla birçok yerde kar yağışı devam ediyor, başkentete yüksek kesimlerde kar yağdı, akla ilk gelen 26 aralık 2011 pazartesi okullar tatilmi, yarın okul varmı diye öğrenciler merak etmeye başladı henüz bu yönde bir açıklama yok.

Başkentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kent genelinde 64 trafik kazası meydana geldi.

Başkentte akşam saatlerinde başlayan kar yağışı gece boyunca aralıklarla etkili oldu. Yağış nedeniyle kent genelinde 64 trafik kazası meydana geldi.

Kentin özellikle yüksek kesimlerinde etkisini gösteren kar yağışına karşı Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri de gece boyunca önlemler aldı.

Yağış nedeniyle kayganlaşan yollarda 64 trafik kazası oldu. Kazaların genellikle maddi hasarlı olduğu bildirildi.

Bu arada Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, yağışlı hava bugün de Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam edecek.

Yağışlar, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz ve Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer kesimlerde kar şeklinde olacak. Yarın doğu kesimlerde devam etmesi beklenen yağışlı havanın daha sonra yurdu terk etmesi bekleniyor

Bu haber 25 Aralık 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.