Ankastre Set ve Mutfak Dolabı Hakkında Bilgiler


Her modern evin mutfağında ankastre set görmeye alışmış durumdayız. Fakat bu kadar sık karşılaştığımız ürünler hakkında ne kadar bilgiye sahibiz acaba? İşte bu nedenle size bu yazımıza ankastre setler hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Mutfaklara görsellik, beyaz eşyalara da işlevsellik katan ankastre set modelleri; ankastre davlumbaz, ankastre set üstü ocak ve ankastre fırın üçlüsünden oluşmaktadır. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin satın alırken büyük kararsızlıklar yaşadığı ankastre set konusu, mutlaka iyice araştırılması ve emin olunmadan satın alınmaması gereken ürünlerdir. Çünkü ankastre set evladiyelik bir mutfak setidir ve mecburen fiyat – kalite oranından emin olarak uzun süreli kullanım hedeflenmelidir.

Ankastre davlumbaz ve ankastre set üstü ocak satın alırken özellikle bayanların ankastrenin dış yüzeyinin buhar ve yağ tutmayan bir içeriğe sahip olmasına dikkat etmesi gerekmektedir. Mutfağınızın hijyeni ve ürünlerin uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanılmasının tek şartı da bu kuraldan geçmektedir. Daha sonra ankastre davlumbazın motor gücü, yağ filtrelerinin yıkanabilme imkanı, güvenlik ve garanti sertifikası gibi noktalara özen gösterilmelidir.

Lezzetli yemekler pişirebilmeniz için hazırlık aşamasında iyi bir ankastre ocak sahip olmanızda fayda vardır. Burada da ocağın dış yüzeyinin yağ tutmamasına ve kullanım rahatlığına dikkat etmeniz gerekmektedir. Ankastre set ürünlerinin sonuncusu olan ankastre fırın alırken de fırının iç aydınlatma düzeyine, hızlı ısınıp soğuma kriterine ve turbo işlevsel fonksiyonlarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü fırında pişecek yemeklerde ısının eşit bir şekilde dağılmasının büyük bir önemi vardır.

Ankastre set fiyatları genel olarak pahalıdır. Fakat ankastre set kampanya satışları da son dönemde artış göstermektedir. Örneğin Evidea.com’da bulunan ankastre set modelleri sık sık kampanyaya girmekte, böylece herkesin bütçesinin sınırlarını zorlamadan ankastre set sahibi olması sağlanmaktadır. Öte yandan mutfak dolabı modelleri de Evidea.com’da bir hayli ucuzdur. Üstelik bu mutfak dolabı seçenekleri ankastre setinizle de uyum gösterebilir. Çünkü mutfak dolabı boyama yapmaya elverişli malzemelerden üretilmiştir ve bu nedenle tercih edilesi bir görünüme sahiptir.

Mutfak dolabı modelleri seçilirken bu ürünün mutfağa ne kadar uyum sağladığına da dikkat edilmelidir. Çünkü mutfak dolabı, mutfağın büyük bir kesimini kapladığı için bu alanın şıklığını ve görünüşünü çok yakından etkilemektedir. Bu yüzden mutfak dolabı renkleri ve modelleri belirlenirken dikkatli olunmalıdır. Çünkü mutfak dolabı, bir defa takıldıktan sonra onu yenisiyle değiştirmek çok masraflı ve zahmetli olabilir.

Mutfak dekorasyonunda önemli bir yere sahip olan mutfak dolabı modelleri, özellikle hanımlar için en az ankastre setler kadar değerlidir. Geniş ve fonksiyonel olması gereken mutfak dolabı modelleri, yapısı itibariyle de uzun süreli kullanıma uygun olmalıdır. Bu nedenle mutfak dolabı kulpları da en az dolap kapakları kadar dayanıklı olmalıdır. En kaliteli ve ucuz mutfak dolabı fiyatları için Evidea.com’u tercih ederek siz de hayalinizdeki mutfağa ve ankastre sete sahip olabilirsiniz.

Ankastre Set: http://www.evidea.com/ankastre-setler/c/328

Mutfak Dolabı: http://www.evidea.com/mutfak-dolaplari/c/197

evidea

Bu haber 19 Ocak 2015 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Etiketler: ,

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.