Antalyaspor 0-0 Galatasaray maçı özeti izle 21 Ekim 2011


Antalyaspor 0-0 Galatasaray maçı özeti izle 21 Ekim 2011

Antalyaspor 0-0 Galatasaray maçı geniş özeti pozisyonları
Spor Toto Süper Lig’in yedinci haftasında 21 Ekim 2011 cuma günü Galatasaray, Antalya deplasmanına çıktı.Mardan Antalya stadındaki maçın ilk yarısı golsüz sona erdi. Maçın ikinci yarısında pozisyona giren ve etkili olan Galatasaray bir türlü golü bulamadı.Maçın son dakikasın Muslera Ali Tandoğanın şutunu kornere çeldi.Maçta 2 takımda gol atamayınca 0-0 berabere bitti.
antalyaspor 0-0 Galatasaray
Spor Toto Süper Lig’in 7. haftasının açılış maçında Galatasaray, deplasmanda Medical Park Antalyaspor ile 0-0 berabere kaldı.

MAÇTAN DAKİKALAR

90′ Kullanılan serbest vuruşta sağ çarprazdan Ali Tandoğan topun gelişine enfes bir şut çıkardı ancak Fernando Muslera da aynı güzellikte kornere çeldi.
89′ Gol aramak adına ileriye çıkan Gökhan Zan ceza alanı içerisinde faul yaptı.
88′ Emre Çolak rakibini formasından çektiği için sarı kart ile cezalandırıldı.
87′ İki ekip de üç oyuncu değişikliği hakkını kullandı.
86′ Johan Elmander ceza alanı önünde pasını çıkardı ancak o bölgede hiçbir Galatasaray’lı yoktu.
85′ Antalyaspor bu dakikalarda Galatasaray sahasında baskı kurmaya çalışıyor.
84′ Antalyaspor aynı dakika içerisinde iki değişiklik birden yaptı. M.Eren Boyraz yerini Musa Aydın’a bırakırken Melih Gökçek’in yerine de Emrah Başsan oyuna dahil oldu.
83′ Antalyaspor ceza alanı içerisinde yaşanan karambol sonucunda hakem Yunus Yıldırım ev sahibi ekibin lehine bir faul kararı verdi.
81′ Topsuz alanda Albert Riera’nın müdahalesi ile yerde kalan Deniz Barış kısa süreli bir sakatlık geçirdi. Bu pozisyon sonucunda Albert Riera sarı kart gördü.
81′ Galatasaray son oyuncu değişikliği hakkını kullandı. Çıkan oyuncu Emmanuel Eboue giren oyuncu ise Emre Çolak.
80′ Galatasaray çok tehlikeli bir noktadan serbest vuruş kullanacak. Yerde kalan isim Albert Riera’ydı.
79′ Galatasaray’da sol kanattan kullanılan kornerde Antalyaspor savunması topu uzaklaştırdı.
78′ Antalyaspor sağ kanattan atak geliştirmeye çalıştı ancak Galatasaray savunması topu uzaklaştırdı.
77′ Felipe Melo’nun uzaktan şutu Ömer Çatkıç’ta kaldı.
76′ Galatasaray bu dakikalarda baskısını gittikçe hissettirmeye başladı.
75′ Emmanuel Eboue ceza yayı içerisinde önüne düşen topa çok net vurdu ancak savunmaya da çarpan top az farkla dışarı çıktı. Çok önemli bir pozisyondu.
74′ M.Eren Boyraz’ın sağ kanattan kaleye paralel ortasında hiçbir Antalyapspor’lu oyuncu o noktaya yetişemedi ve önemli bir pozisyon kaçtı.
73′ Johan Elmander ceza alanı çizgisi üzerinde topu kontrol etmek için yükseldi ancak rakibine faul yaptığı gerekçesi ile hakem Yunus Yıldırım oyunu durdurdu.
72′ Antalyaspor’da Ali Tandoğan’un ceza alanı dışı sağ çarprazından yaptığı şut üstten auta çıktı.
71′ Galatasaray karşılaşma boyunca üç tehlikeli atağını da ikisi Johan Elmander birisi Felipe Melo olmak üzere kafa vuruşlarından yarattı.
70′ Galatasaray ikinci oyuncu değişikliğini yaptı. Aydın Yılmaz oyundan çıkarken yerine Sercan Yıldırım dahil oldu.
69′ Paslaşarak kullanılan kornerde Sabri Sarıoğlu’nun ortasında ceza alanı içinde iyi yükselen Melo’nu kafa vuruşu auta çıktı.
68′ Galatasaray sağ kanattan korner atışı kullanacak.
67′ Emmanuel Eboue ilk yarıda olduğu gibi ikinci yarıda da oyunun bazı bölümlerinde sağ bazı bölümlerinde sol kanadı kullanıyor.
66′ Galatasaray’da rakip ceza alanına yakın bölgelerde yapılan seri pasların ardından Melo’nun ortası Ömer Çatkıç’ta kaldı.
65′ Galatasaray ikinci yarıda özellikle sağ kanattan Emmanuel Eboue ve Aydın Yılmaz ikilisi ile atak geliştirmeye çalışıyor.
65′ Emmanuel Eboue’nin taşıdığı topu sağ kanattan Aydın Yılmaz içeriye ortaladı ancak Johan Elmander’in kafa vuruşu üstten auta çıktı.
64′ Antalyaspor’da Necati Ateş oyundan alınırken Ali Zitouni oyuna dahil oldu.
62′ Antalyaspor ceza yayı üzerinde Elmander’in ara pasını Ali Tandoğan topuğu ile kesti ve top Ömer Çatkıç’ta kaldı.
61′ Selçuk İnan’ın orta sahanın ortasından çıkardığı enfes pasa hareketlenen Aydın Yılmaz’dan önce savunma araya girdi ve mutlak bir gol pozisyonunu önledi.
60′ Antalyaspor atağında Melih Gökçek, Felipe Melo’nun yaptığı faul neticesinde yerde kaldı.
58′ Antalyaspor ikinci yarıda ilk atağını sağ kanattan geliştirmek istedi ancak Galatasaray savunması buna izin vermedi ve topu uzaklaştırdı.
57′ Oyun bu dakikalarda iyice sertleşti. Adeta kıran kırana bir mücadele yaşanıyor.
56′ Kerem Şeras’ın müdahalesinde Emmanuel Eboue yerde kaldı ve kısa süreli bir sakatlık yaşadı.
55′ Bu dakikalarda yapılan fauller nedeniyle hakem Yunus Yıldırım sıkça düdük çalmak zorunda kalıyor.
54′ Sağ kanada atılan topu Sabri Sarıoğlu kontrol edemeyince Antalyaspor bir taç atışı kazandı.
53′ Bu gerginliğin ardından İbrahim Dağaşan ve Tomas Ujfalusi hakem Yunus Yıldırım tarafından sarı kart ile cezalandırıldı.
53′ Tomas Ujfalusi ile İbrahim Dağaşan arasında bir gerginlik yaşandı. Bir anda iki takım oyuncuları da o bölgeye hareketlendi.
51′ Galatasaray sağ kanattan bir korner daha kullanacak.
50′ Galatasaray’ın sağ kanattan kullandığı korner atışında Gökhan Zan’ın kafası auta çıktı.
49′ Sabri’nin sağ kanattan ortasında savunmanın uzaklaştırdığı topa ceza alanı dışından Albert Riera şutunu çıkardı ancak bu zayıf topu kurtarmak Ömer Çatkıç içın zor olmadı.
48′ Milan Baros’un oyundan çıkması ile Galatasaray tekrar tek forvete döndü.
47′ Emmanuel Eboue’nin ceza alanı dışından şutu Aydın Yılmaz’ın önünde kaldı. Sağ kanatta topla buluşan Aydın Yılmaz’ın ortası Ömer Çatkıç’ta kaldı.
46′ Karşılaşmanın ikinci yarısı Antalyaspor’un vuruşu ile başladı.

ANTALYASPOR 0-0 GALATASARAY İLK YARI SONUCU

45′ Uğur İnceman Galatasaray yarı sahasının ortasında sol kanattan kaçan M.Eren Boyraz’a doğru pasını verdi ancak Sabri Sarıoğlu araya girdi ve çok kritik bir pozisyonu engelledi.
44′ Melih Gökçek’un kendi yarı sahasından gönderdiği uzun topta Necati Ateş’ten önce Gökhan Zan araya girdi.
43′ İki ekip de bu dakikalarda orta sahada top kayıpları yapıyor.
42′ Antalyaspor sağ kanadından çok iyi paslarla gelen Galatasaray’da Felipe Melo’nun kestiği topa Milan Baros iyi yükseldi ve kafayı vurdu. Ömer Çatkıç parmaklarının ucu ile topu kornere çeldi.
41′ Emmanuel Eboue, Antalyaspor ceza alanının sağ diliminde savunma ile girdiği mücadeleyi kazanamadı ve top auta çıktı.
40′ Elmander’in orta sahadan çıkardığı ara pasına hareketlenmek isteyen Milan Baros, Ali Turan’ın kendisine yaptığı müdahalede faul bekledi. Yunus Yıldırım devam kararı verdi.
38′ Antalyaspor’da Kerem Şeras atağa kalkmak istedi ancak topu Selçuk İnan’a kaptırdı. Selçuk İnan ise bir sakatlık olduğu düşüncesi ile topu taca gönderdi. Ardından Antalyaspor’lu oyuncular da topu Galatasaray’a tekrar verdi.
37′ Galatasaray’da Emmanuel Eboue’nin oyun içerisinde bazen sol bazen ise sağ çizgide oynaması dikkat çekiyor.
36′ Selçuk İnan’ın kullandığı serbest vuruş doğrudan dışarı çıktı.
35′ Antalyaspor kalesini sağ çarprazdan gören bir noktada yerde kalan Emmanuel Eboue ekibine bir serbest atış kazandırdı.
34′ M.Eren Boyraz’in soldan ceza alanına kestiği topta Melih Gökçek’ten önce araya giren savunma topu uzaklaştırdı ve önemli bir tehlikeyi engelledi.
33′ Antalyaspor’da orta sahadan rakip ceza alanının sağ tarafına doğru atılan top doğrudan auta çıktı. Bu top Melih Gökçek için oldukça hızlıydı.
32′ Antalyaspor, kendi sahasında ayağa paslar yaparak Galatasaray yarı sahasına geçmeye çalışıyor.
31′ Antalyaspor yine sağ kanattan geldi. Ali Tandoğan’ın ortasında önce Sabri ardından Melo topu uzaklaştırdı.
30′ Hava topu mücadelesinde yerde kalan Johan Elmander faul bekledi ancak beklediği düdük gelmeyince Yunus Yıldırım’a tepki gösterdi.
29′ Galatasaray bu dakikalarda oyunu tamamen Antalyaspor sahasına yıktı.
29′ Sabri Sarıoğlu’nun kullandığı taç atışında ceza alanı içerisine giden topu Antalya savunması uzaklaştırdı.
27′ Felipe Melo’nun ara pasında ceza sahası içerisinde Milan Baros topla buluşmadan önce Ali Turan araya girdi ve topu taca gönderdi.
26′ Sol kanatta korner direğine yakın bir bölgede yerde kalan Emmanuel Eboue faul bekledi ancak hakem Yunus Yıldırım kale vuruşunu gösterdi.
25′ Milan Baros’un şutu Ömer Çatkıç’ın ellerinde kaldı.
24′ Orta sahada Emmanuel Eboue’nin presinde top Milan Baros’un önünde kaldı kale ile arasında sadece bir savunmacı olan Baros için daha önceden ofsayt bayrağı kalkmıştı.
24′ M.Eren Boyraz sol kanatta topla buluştu ancak pozisyon ofsayt.
23′ Ali Tandoğan’ın sağ kanattan yaptığı orta Fernando Muslera’nın ellerinde kaldı.
22′ Kerem Şeras’ın pasında ceza alanı içinde topa hareketlenen Necati Ateş’ten önce Gökhan Zan araya girdi ve topu uzaklaştırdı.
20′ Milan Baros ceza alanının sol çarprazından içeri girmek isterken Ali Turan’ın müdahalesi ile yerde kaldı ancak Yunus Yıldırım yine devam kararı verdi.
19′ Eboue, Aydın Yılmaz’dan aldığı topu kaptırdı ve Antalyaspor taç atışı kazandı.
18′ Galatasaray savunmasında hazırlık pasları ile atağa kalkmaya çalışıyor.
16′ Antalyaspor kendi sahasında top çeviriyor bu dakikalarda.
15′ Sabri Sarıoğlu sağ kanattan ceza alanına girmek üzereyken yerde kaldı ancak hakem Yunus Yıldırım devam kararı verdi. Sabri Sarıoğlu bu kararı beğenmedi.
14′ Aydın Yılmaz’ın başlattığı atakta Baros’u topla buluşturmak istedi Galatasaray ancak pozisyon sonuç vermedi.
11′ Antalya Mardan Stadyumu’nda tribünler, geçtiğimiz günlerde şehit olan askerlerin isimlerini söyleyerek, onları anıyorlar.
10′ Galatasaray rakip yarı alana oyunu yıkmaya çalışıyor.
8′ Antalyaspor ilk defa Galatasaray kalesine bu kadar yaklaştı. Ceza alanının sağ tarafında topla buluşan Tita’nın pas şut karışımı vuruşunda Ujfalusi araya girdi.
7′ Necati şık bir çalımla Eboue’yi ekarte etti. Sağ kanatta Tita’yı gören Necati’nin pasında Tita’nın ortasını arka direkte Sabri uzaklaştırdı.
6′ Ujfalusi’nin uzun gönderdiği topta Elmander kafa ile indirmek istedi ancak Deniz Barış araya girdi.
5′ Antalyaspor’da Tita sağ kanattan atak geliştirme çabasındaydı ancak savunmada Ujfalusi topu ceza alanı çizgisi üzerinden uzaklaştırdı.
4′ Sahaya 4-4-2 dizilimi ile çıkan Galatasaray, Antalyaspor’un atağa kalkmasını engellemek için rakip yarı sahada pres yapmaya çalışıyor.
3′ Galatasaray’da Sabri’nin sağ kanattan ceza alanına kestiği topa iyi yükselen Ömer Çatkıç iki hamlede topun sahibi oldu. Bu pozisyonda Milan Baros kısa süreli bir sakatlık yaşadı.
1′ Hakem Yunus Yıldırım ilk düdüğünü çaldı. Karşılaşmaya başlayan taraf Galatasaray.

MP ANTALYASPOR

Ömer
Ali Tandoğan
Deniz Barış
Ali Turan
Musa Nizam
İbrahim Dağaşan
Kerem Şeras
Uğur İnceman
Mehmet Eren
Necati Ateş
Tita

GALATASARAY

Fernando Muslera
Sabri Sarıoğlu
Tomas Ujfalusi
Gökhan Zan
Hakan Balta
Emmanuel Eboue
Felipe Melo
Selçuk İnan
Aydın Yılmaz
Milan Baros
Johan Elmander

Bu haber 21 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.