Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı konuşması?


Öbürü Demir Perde Ülkelerine Ait Kutlamalardı’
19 Mayıs Bayramı kutlamalarındaki değişikliği hatırlatan Başbakan Erdoğan, ”Artık tanklar, artık toplar yürümüyor. Artık şenlik var, ortada gençlik var. Bayram böyle olur” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında yapılan değişikliklerle ilgili, ”Artık tanklar, toplar yürümüyor.Artık bir şenlik var, ortada gençlik var, sportif etkinlikler var. Şimdi gerçek bayrama çevirdik. Öbürü demir perde ülkelerine ait kutlamalardı. İşte bunu da başarmanın şu anda coşkusuyla sizlerle bir aradayız. 19 Mayıs yeni bir değişimin, bir dönüşümün uygulaması oldu.” dedi.

Başbakan Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın başkanlığında 81 il ve KKTC’den gençleri kabul etti. Kabuldeki konuşmasında, gençlik döneminde yaşadıklarını anlatan Erdoğan, zor bir dönemde gençliklerini yaşadıklarını kaydetti.

Gençlerin bir birine silah doğrulttukları dönemde gençliğini yaşadığını belirten Erdoğan, “Biz maalesef iyi bir miras devralmadık ama sizlere iyi bir miras devretmek için gerçekten çok yoğun bir gayret, yoğun bir mücadele içinde olduk.” diye konuştu.

AK Parti tüzüğündeki 3 dönem arka arkaya milletvekili seçildikten sonra 4. dönem ara verme zorunluluğunu hatırlatan Başbakan Erdoğan, “Buna ara verilmesi lazım ki arkadan gelenler de buralarda kendilerine yer bulabilsinler.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, gençlere değişik hediyeler verirken, işitme engelli gençle ise işaret diliyle konuştu.

Gençler de Başbakan Erdoğan’a memleketlerine özgü hediyeler takdim etti.
-
kaynak:beyazgazete

Bu haber 19 Mayıs 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.