başbakan recep tayyip erdoğan dağlıca şehitleri için ne dedi? 8 askerin şehit olmasıyla ilgili açıklaması


Başbakan’dan 8 Şehit Açıklaması…
Başbakan Erdoğan, “Terörle mücadelede bir zamanlama söz konusu değil. Sonuna kadar mücadeleyi sürdüreceğiz. Er ya da geç bu işi bitireceğiz” diye konuştu.

G20 Zirvesi için Meksika’da bulunan Erdoğan, son terör saldırılarıyla ilgili soruları cevapladı. Terörle mücadelede bir zamanlamanın söz konusu olmadığını ifade eden Erdoğan, bu sorunun çözümü için sadece askeri yöntemler kullanmadıklarına dikkat çekti.

“Terörü hiçbir zaman pazarlık konusu olarak telakki etmedik, bundan sonra da etmeyiz.” diyen Erdoğan, teröristlerin silah bırakması gerektiğini bir kez daha vurguladı. Başbakan Erdoğan, “Teröristler silahı bıraktığı zaman zaten güvenlik güçleri operasyona meraklı değil.” diye konuştu.

Terörle mücadele konusunda değişik siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarıyla da temas kurduklarını hatırlatan Erdoğan, “ben buradan nasıl rant ederim” kaygısı içinde olunmamasını istedi.

Erdoğan ayrıca cezaevinde çıkan yangınların terörle bağlantılı olduğunu ifade etti. Başbakan Erdoğan, cezaevlerinde kapasite sorunlarını aşacak adımlar atmakta olduklarını söyledi.

“Son terör saldırılarının ardından yine de Brezilya’ya gidecek misiniz?” sorusu üzerine Erdoğan, “Bu, eğlence gezisi değil.” cevabını verdi.
-kaynak;beyazgazete

Bu haber 19 Haziran 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.