Bebek Oyunları


Bebek Oyunları

 

            Kızların yapmayı en çok sevdikleri şey bebeklerle oyunlar oynamaktır. Her kız çocuğunun mutlaka en az bir oyuncak bebeği olmuştur ve çeşitli bebek oyunları oynamıştır. Bebeklerine yeni giysiler dikmiştir; onları uyutmuştur; karınlarını doyurmuştur. Bebekleriyle evcilik, doktorculuk gibi oyunlar oynamıştır.

 

            İnternetin iyice yaygınlaşmasıyla birlikte artık kızlar da bilgisayar oyunları oynamaya başlamışlardır ve bebek oyunlarını da internetteki sitelerden oynamaktadırlar. Flash oyun sektöründe ilk başlarda kızlara yönelik olan bebek oyunları gibi oyunlar bulmak pek zordu.  Daha önceleri erkeklere yönelik olan savaş oyunları, spor oyunları ve araba oyunları gibi oyunları istemeyerek de olsa oynayan kız çocukları için oyunlar yapılması onların flash oyun sitelerinde daha fazla vakit geçirmelerini sağlamıştır.

 

            Flash oyunlar günümüzde oyuncakların yerini almışlardır. Oyuncak bebeklerin yerlerini alan bebek oyunları önceleri oyuncak bebeklerle oynayan kız çocuklarının ilgisini çekmeyi başarmışlardır. Bu oyunlarda çeşitlilik daha fazladır. Oyuncak bebeklerle oynanabilecek pek az çeşitte oyun mevcuttur fakat bu oyun sitelerinde onlarca farklı çeşitte bebek oyunlarına rastlamak mümkün olabilmektedir. Burada oyun oynamak isteyen çocuğun yapması gereken tek şey bu yönde hizmet veren sitelerden birine girip istediği oyunu seçerek oynamaktır. Oyun yelpazesinin çok geniş olduğu bu sitelerde her türde oyun bulabilmek mümkündür. Oynadığı oyundan sıkılan çocuk hiç aramadan oynayabileceği veya ilgisini çeken başka bir oyunu bu sitelerden bulup oynayabilmekte ve eğlenceli saatler geçirebilmektedir.

Bu haber 2 Nisan 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.