Beko, Rusya’nın 2011 yılında En İyi İşletme ve Kurumları yarışmasında ‘En İyi Beyaz Eşya Üreticisi’ dalında birincilik ödülü aldı


Beko’ya ‘Rusya’nın En İyi Firması’ Ödülü
Koç Grubu’nun beyaz eşya sektöründeki şirketlerinden Beko, Rusya’nın 2011 yılında En İyi İşletme ve Kurumları yarışmasında ‘En İyi Beyaz Eşya Üreticisi’ dalında birincilik ödülü aldı.

Beko, Rusya’nın ‘En Önemli 100 Şirketi’ sıralamasına da girdi. Rusya Devlet Başkanlığı Genel Sekreterliği’nde düzenlenen ödül töreni, parlamento üst kanadı Duma, alt kanadı Federasyon Konseyi, Moskova Belediyesi, Moskova Çevre Bölgesi Yönetimi ve başka resmi kurumların katkılarıyla gerçekleştirildi.

Beko Rusya Temsilcilği’nden yapılan açıklamada, ödül alan şirketlerin Rusya ekonomisine ciddi katkı sağladıkları vurgusu yapıldı. Özellikle şirketlerin inovasyon alanlarındaki başarıları ve gelecek kalkınma projelerine destek vermesiyle ilgili çalışmaların değerlendirildiği kaydedilen açıklamada, “Beko firması, yıllık istikrar ve güvenle satış artışını sürdürüyor. Vladimir bölgesinde Kirjaç kentindeki kendi fabrikasında üretim kapasitesini sürekli olarak artırıyor.” denildi. Açıklamada, Beko’nun son yıllarda ‘Yılın Vergi Mükellefi’, ‘Enerji tasarrufu yapan ürünler bakımından En İyi Üretici’ ve ‘En İyi Sosyal Sorumlu Şirket’ ödüllerini kazandı da ifade edildi. Beko’nun başarısı Rus basınına da yansıdı. Türk şirketin Rusya spor dünyasına sağladığı katkıya dikkat çeken Ria Novosti ajansı, Beko’nun 2011 yılında Rusya Profesyonel Basketbol Ligi’nin ana sponsoru olduğunu belirterek, Türk firmasının Rusya’da sporun geliştirilmesine önemli destek verdiğini vurguladı .

Bu haber 7 Nisan 2012 tarihinde tarafından EKONOMİ HABERLERİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.