BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres ve Angelina Jolie Suriyeli Mülteci kamplarını ziyaret etmek üzere Türkiyeye geliyor


Angelina Jolie Yarın Türkiye’de
BM Mülteciler Yüksek Komiseri Guterres ve Angelina Jolie Türkiye’ye gelecek.

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve BM Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Suriyeli sığınmacı kamplarını ziyaret etmek üzere Türkiye’ye gelecek.

AA’nın diplomatik kaynaklardan edindiği bilgiye göre; Guterres ve Jolie, 13 Eylül’de Gaziantep’te Suriyeli sığınmacıların bulunduğu bazı kampları ziyaret edecek.

Guterres ve Jolie, 14 Eylül’de ise Ankara’da resmi temaslarda bulunacak.

Dün de Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin özel elçisi olarak Ürdün’deki Zaatari mülteci kampını ziyaret eden Jolie, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm dünyanın Suriye’deki gelişmelerden büyük endişe duyduğunu belirtmişti.

Suriyeli mültecilerin durumuna dikkati çekmek ve daha fazla yardım toplayabilmek için yaklaşık 30 bin Suriyelinin kaldığı kampa giden Jolie, ‘Neden kimsenin şimdiye kadar bir çözüm bulamadığını sorduklarında yanıt verememek, gerçekten çok acı ‘ açıklamasında bulunmuştu.

Guterrest ise Jolie’nin ziyaretinin uluslararası toplumun dikkatini Suriyeli mültecilerin durumuna ve çatışmalardan kaçan Suriyelilere sınırlarını açık tutan komşu ülkelere çekmeyi amaçladığını ifade etmişti.
-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 12 Eylül 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.