BM Özel Temsilcisi Angelina Jolie Türkiye Ziyaretine başladı 14.09.2012 de köşke çıkacak


Angelina Jolie Suriyeli sığınmacılar için geldi 14 eylül 2012 cumhur başkanlığı köşkünü ziyaret edecek.
BM Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Suriyeli sığınmacı kamplarını ziyaret etmek üzere Türkiye’ye geldi.

BM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres ve BM Özel Temsilcisi Angelina Jolie, Suriyeli sığınmacı kamplarını ziyaret etmek üzere Türkiye’ye geldi.

Ünlü oyuncu Jolie, Gaziantep’te Suriyeli sığınmacıların bulunduğu bazı kampları ziyaret edecek. Jolie, yarın Ankara’da da resmi temaslarda bulunacak.

Önceki gün Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin özel elçisi olarak Ürdün’deki Zaatari mülteci kampını ziyaret eden Jolie, gazetecilere yaptığı açıklamada, tüm dünyanın Suriye’deki gelişmelerden büyük endişe duyduğunu belirtmişti.

Suriyeli mültecilerin durumuna dikkati çekmek ve daha fazla yardım toplayabilmek için yaklaşık 30 bin Suriyelinin kaldığı kampa giden Jolie, ‘Neden kimsenin şimdiye kadar bir çözüm bulamadığını sorduklarında yanıt verememek, gerçekten çok acı ‘ açıklamasında bulunmuştu.

Guterrest ise Jolie’nin ziyaretinin uluslararası toplumun dikkatini Suriyeli mültecilerin durumuna ve çatışmalardan kaçan Suriyelilere sınırlarını açık tutan komşu ülkelere çekmeyi amaçladığını ifade etmişti.

GEÇEN YIL DA GELDİ

Angelina Jolie, geçen yıl Haziran ayında Suriyelilerin konuk edildiği Hatay Altınözü çadır kentinde de sığınmacılarla bir araya gelmişti.

Bu haber 13 Eylül 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.