Camiler Ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri yapıldı


Camiler Ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri haftası nedeniyle Kuran’ı Kerim’i güzel okuma, ezanı güzel okuma, ve hafızlık yarışması düzenlendi.
Yakutiye İlçe Müftülüğü’nün düzenlenen ve bugün öğle namazının ardından Lala Paşa Camiinde gerçekleştirilen yarışmaya; Kuran’ı Kerim’i güzel okuma kategorisinde 5, ezanı güzel okuma kategorisinde 5 ve hafızlık kategorisinde 4 olmak üzere toplam 14 yarışmacı katıldı.

Jüri üyeliğini, Yakutiye İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan, Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyeleri, Doç. Dr. Mehmet Dağ, Yrd. Doç. Ali Yılmaz, Rehber Öğretici Nurettin Yıldırım ve Cahit Dal’ın oluşturduğu yarışmaya halk tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Yakutiye İlçe Müftüsü Dr İhsan İlhan, Türkiye genelinde yapılacak olan yarışma için ilk önce ilçeler arasında birinciler seçileceğini daha sonra iller arasında birinciler seçileceğini ve en son olarak da bölgeler arasında birinciler seçildikten sonra Ankara’da finallerin yapılacağını ifade etti.

Bu haber 4 Ekim 2011 tarihinde tarafından ORDU İLİ GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.