cep telefonunuz suyamı düştü ıslandımı ne yapmam lazım, telefonumu nasıl kurtarabilirim


cep telefonunuz suyamı düştü ıslandımı ne yapmam lazım, telefonumu nasıl kurtarabilirim

‘Cep telefonum suya düştü ne yapacağım?’
Cep telefonlarınızın veya hassas elektronik cihazlarınızın üzerine su döküldüğü, ya da suya düştüğü olmuştur. Bu durumda çoğu kullanıcı, cihazı saç kurutma makinesine tutmak gibi yanlış çözümlere başvurabiliyor. Böyle bir çözüm, nemi daha derinlere iterek işi kötüleştirebiliyor. İşte cep telefonunuz veya elektronik cihazınız ıslandığında onu kurtar
Öncelikle suda duran telefonu hemen sudan çıkartın. Ne kadar çabuk çıkartırsanız, o kadar çok kurtarma şansınız var. Şimdi cihazınızın pilini çıkartın. Kapatarak zaman kaybetmeyin ve pili olabildiğince çabuk çıkartın.

Küçük bir tornavidayla birkaç parçayı sökün. Ancak kuruduğunda geri toplayabileceğinizden emin olun. “Soğuk” modda bile olsa saç kurutma makinesi kullanmayın. Bu, cihazınızı geçici olarak onarabilir ancak ileride derinlere giden nemin oksitlenme yol açarak cihazın bozulmasına yol açabilir.

Sihirli çözümü uygulayın

Sihirli çözüm

Şimdi bir paket pirince ve hava geçirmez bir kaba ihtiyacınız var. Telefonun parçalarını alın ve pirincin içine yerleştirin, kutunun kapağını kapatın. Şimdi kutuyu iyice sallayın.

Yaklaşık iki gün bu şekilde bırakın. Pirinç, küçük bileşenler arasında kalan nemi emecek, korozyon ve oksitlenmeye engel olacaktır.

Kutuyu açın ve tüm parçaları yakından inceleyerek nem kalmadığından emin olun. Her şeyi dikkatli bir şekilde tekrar bir araya getirin. Pili takın ve telefonunuzu açın.

Telefonunuz açıldıysa tebrikler, onu muhtemelen kurtardınız.

Eğer telefonunuz hala çalışmıyorsa, pili takmadan şarj aletine takmayı ve çalıştırmayı deneyin. Eğer çalışırsa yeni bir pile ihtiyacınız var demektir.

Bu haber 29 Kasım 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.