Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Hakkari’deki hain saldırı ve sınır öteri operasyon açıklamaları 19 ekim 2011


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Hakkari’deki hain saldırı ve sınır öteri operasyon açıklamaları 19 ekim 2011

Abdullah Gül’den saldırı açıklaması
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Hakkari’de meydana gelen ve 24 askerin şehit edildiği 18 askerin de yaralandığı saldırı hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Gül yaptığı açıklamada; “Malesef dün ve bugün acımız büyüktür, kimse şunu unutmamalıdır ki bize bu acıyı çektirenler misliyle çekeceklerdir. Bu saldırıyı yapanlar görecekler ki bu saldırıların intikamı misliyle alınacaktır, bunlara fırsat verenlerde muhakkak ki ders çıkarmaları gerekir ve neticelere katlanmalıdır. Türkiye azimli ve kararlı bir şekilde bu terörle sonuna kadar mücadele edecektir ve bu terör karşısında hiç bir şekilde sarsılmayacaktır, sonuna kadar bu işi bitirmek için elinden gelen herşeyi yapacaktır. Ben bir kez daha bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Komutanlarımız bölgeye intikal etmiştir, bu süreç soluklu bir süreçtir ve bu konudaki kararımız kesindir. Türkiye’de ki demokratik gelişmeleri terör sayesinde elde ediyoruz zannedenler varsa büyük bir yanılgı içindelerdir. Kendi halkımıza şevkat göstermek, hak ve hukukunu korumak başka birşeydir, terörle ilgili yaptırımlar başka şeydir” dedi.

—-kaynak;beyazgazete

Bu haber 19 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.