Dr. Kıyamet lakaplı yatırımcı Marc Faber altın yorumları ve önerileri

- -

Dr. Kıyamet’ten “Altın” öğütler
Dr. Kıyamet lakaplı yatırımcı Marc Faber, altın fiyatının balon olmadığını savunarak “Balon 1989′da Japon, 2000′lerde teknoloji hisselerindeki gibi olur.

Merkez Bankaları doların kendilerine para kaybettirdiğini görecek ve altına dönecek” dedi.

Altın fiyatlarında, özellikle Fed’in parasal genişlemeden giderek uzaklaştığı yönündeki algı üzerine düşüş devam ediyor. Altın fiyatı, haftanın son işlem gününde 1.630 dolar seviyelerine yakın seyrediyor. Ancak altın fiyatının bu seviyesinin dahi “balon” olup olmadığı konusunda tartışmalar devam ediyor.

JAPONYA VE .COM ÖRNEĞİ

Altın konusunda en önemli yatırımcılardan biri olarak bilinen Dr. Kıyamet lakaplı Marc Faber, altın fiyatlarında hiçbir şekilde balon olmadığını savundu. Altının 1999 yılında başladığı 252 dolardaki yükselişinin çok üzerinde bir performans gösterdiğini savunan Faber, “1989 yılında herkesin elinde Japon hisse senetleri vardı. 2000′lerin başında herkesin elinde teknoloji hisseleri vardı. Balon dediğiniz böyle olur. Bugün muhtemelen elinde Apple hissesi bulunduranların sayısı, altın yatırımcılarından fazladır” dedi.

Bu haber 4 Mayıs 2012 tarihinde tarafından EKONOMİ HABERLERİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.