Dünyanın en zenginlerinden Warren Buffett ‘i kansermi? ne kanseri?


Dünyanın en zenginlerinden Warren Buffett ‘i kansermi? ne kanseri?

Dünyanın üçüncü zengini kanser
Dünyanın en zengin üçüncü kişisi olan Warren Buffett prostat kanserine yakalandı.

ABD’li milyarder yatırımcı Warren Buffett, prostat kanserine yakalandığını açıkladı. Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Buffett, birkaç ay boyunca tedavi göreceğini ve birinci aşamada olan kanserin hayati risk doğurmadığını söyledi. 81 yaşında olan Buffett, yapılan taramalarında vücudunun başka bir yerinde kanser bulgusuna rastlanmadığını kaydetti.

81 yaşındaki işadamı hissedarlara yolladığı mesajda henüz hayati bir tehlikesinin bulunmadığını söylerken ‘Çok iyi hissediyorum, enerji seviyem yüzde 100 seviyede ‘ diyerek hissedarlarına moral verdi.

Temmuz ortasından itibaren iki ay süreyle ışın tedavisi göreceğini belirten Buffett, hastalığının 11 Nisan’daki rutin sağlık kontrolleri sırasında tespit edildiğini, sonrasında ileri tetkikler yapıldığını kaydetti.

Buffett kuralı
Amerikan Ulusal Kanser Araştırmaları Enstitüsü’ne göre, erken teşhis ve hastalığın yayılmamış olması halinde prostat kanserinde beş yıllık kurtulma oranı yüzde 100′e yakın.

Warren Buffett, mektubunda hiçbir sağlık sorunu yokmuş gibi hissettiğini belirterek ‘Enerji seviyem yüzde 100. Sağlık durumum değişirse hissedarları hemen bildireceğim. Sonunda tabii ki değişecek ama inanıyorum ki o günler çok uzakta ‘ dedi.

Yıllardır Forbes Dergisi’nin ‘Dünyanın en zenginleri’ listesinde hep başlarda yer alan Buffett, Başkan Barack Obama’nın zenginlerden daha çok vergi alınması önerisine esin kaynağı olmuştu.

Buffett, sekterinin oransal olarak kendisinden daha fazla vergi ödememesi gerektiğini söylemiş ve bu sözü literatüre ‘Buffett kuralı ‘ olarak geçmişti.

Bu haber 18 Nisan 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.