emekli ve bağkurluların maaşları ramazan bayramından önce ödenecekmi? emekli ve bağkurlu maaşları bayramdan önce yatacakmı?


bağkur ve emeklilerin merakla beklediği konulardan birisi bu sene ramazan bayramı 19 ağustos 2012 tarihine gelmektedir, memurların ve emeklilerin maaşları bayramdan önce ödenirmi? bayramdan önce emekliler maaş alacakmı?

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ramazan Bayramı öncesinde 6 milyona yakın SSK emeklisinin maaşlarını alabileceklerini belirterek, “Emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta, tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu’nun ardından açıklamalarda bulundu. Bakanlar Kurulu’nda AB Bakanı Egemen Bağış ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in sunum yaptıklarını söyleyen Bülent Arınç, daha sonra SSK emeklilerine bayram öncesi ödeme yapılması kararını aldıklarını ifade etti. Arınç, SSK emeklilerinin maaşlarını her ayın 17′si ile 26′sı arasında ödendiğini hatırlatarak, Ramazan Bayramı’nın 19 Ağustos’ta başlayacak olmasından dolayı emeklileri bayram öncesi mağdur etmemek ve sevindirmek için ödeme yapılacağını söyledi. Arınç, SSK emeklilerinin maaşlarını ne zaman alacaklarına ilişkin olarak şunları söyledi:

“Aylığını ayın 22, 23, 24, 25 ve 26′sında alanlar için bu ayın 16′sında yani bir kaç gün sonra ödeme yapılacaktır. Aylığını 17,18,19,20 ve 21′inde alanlar bu ayın 17′sinde emekli maaşını alabileceklerdir. Yani emekli sicil numarasının son rakamı çift olanlar 16 Ağustos’ta, tek olanlar da 17 Ağustos’ta emekli aylıklarını bayram öncesinde alabileceklerdir. Bu uygulamadan 6 milyona yakın SSK emeklisi istifade etmektedir.”

19.08.2012 ramazan bayramı şimdiden hayırlı olsun diyor hayırlı ve nurlu bayramlar dileriz, bol kazançlar ve bereketli maaşlar.

Bu haber 9 Ağustos 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.