en zengin türk kim, türkiyenin en zengin adamı

-- --

Forbes Türkiye’nin en zenginini açıkladı
Türkiye’nin en zengini 3 milyar dolarlık servetiyle Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin oldu.

Forbes’ın ”En zengin 100 Türk” sıralamasına göre, Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin 3 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer aldı.

Listede Çukurova Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet 2,9 milyar dolarlık servetiyle ikinci, Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker 2,8 milyar dolar ile üçüncü oldu.

Sıralamada Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk ile Koç Holding’den Semahat Arsel 2,6′şar milyar dolarlık servetleriyle dördüncülüğü paylaşırken, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç 2,5 milyar dolarlık servetiyle altıncı sırada yer aldı.

”En Zengin 100 Türk” listesinin ilk 10′u sırasıyla 2,4 milyar dolar ile Filiz Şahenk, 2,3 milyar dolar ile Şarık Tara, 2,2 milyar dolar ile Suna Kıraç ve 2,1 milyar dolar ile Ali Ağaoğlu şeklinde sıralandı.

kaynak;beyazgazete
google aramaları;
Ali Ağaoğlu, Doğuş, Ferit Şahenk, Kıraç, Mehmet Emin Karamehmet, Rahmi Koç, Çukurova, Çukurova Holding, Doğuş Holding, Emin Karamehmet, Filiz Şahenk, Forbes, Hüsnü Özyeğin, Koç Holding, Murat Ülker, Semahat Arsel, Suna Kıraç, Türk, Türkiye, Ülker, Yıldız Holding, Yönetim

Bu haber 28 Şubat 2012 tarihinde tarafından EKONOMİ HABERLERİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.