Enerji Bakanı Taner Yıldız Mesai saatleri ile ilgili açıklamalarda bulunuyor 14.10.2011


Enerji Bakanı Taner Yıldız Mesai saatleri ile ilgili açıklamalarda bulunuyor 14.10.2011

Taner Yıldız’dan mesai önerisi
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, memurların saat 06:00′da işe başlamasını önerdi ve ekledi; Cumartesi zaten…
Yıldız yaptığı açıklamada; Toplum eğer 05:00 – 05:30′da gün aydınlanıyorsa ve 1 saat sonra işe başlayabiliyorsa bu önemli bir olaydır. İnsanların buna rahatlıkla uyabileceğini düşünüyorum bunlar kamuoyuyla paylaşmak adına söyledim. Cumartesi ile alakalı çalışma 80′li yıllarda o anki toplumumuzun, ülkenin bulunduğu refah seviyesi açısından biz bunu araştırmıştık. Bu konu ‘Daha çok çalışmaya ihtiyacımız var’ başlığı altında konuşuldu.

“CUMARTESİ FİİLEN ÇALIŞILIYOR”

Biz zaten fiili olarakta Cumartesi çalışıyoruz bugün seçimlerde sandıkların Ağrı’da, Kars’ta İstanbul’a göre 1 saat daha önce açılıp bitirilmesinde ki temel mantık bütün hayatımızdan yapılması gereken bir mantıktır. Bunu tartışmaya açıyoruz, yazın kışın ona göre ayarlamak gerek saatleri. Çok farklı görüşler var bu hususta Türkiye kendi ülkesi içinde dahi 1 saat 10 dakikalık zaman farkı olan yerler var, bugün Rusya’da yine aynı durum vardır bunların hepsi uygulanabiliyor, özel sektörün önemli ölçüde uyguladığı bir uygulamadır bu. Tartışmaya açtığımız budur, enerji sektörü için önemli bir adım olacaktır.

“MAHKEME MASRAFLARI DAHİL ÖDESİN”

Cem Uzan’ın cezası onanmıştır, imtiyaz hakkının pes edilmesiyle beraber 5 büyük davanın lehimize sonuçlandığını ben buradan bir kez daha duyuruyorum. Biz mahkeme masrafları dahil bunu kendisinden almak istiyoruz, seçmen meydanlarında ekmek arası döner siyaseti yaparken böyleydi gelip bunların hesabını vermesini istiyorum.

“BÜTÜN DEĞER KIBRIS HALKININDIR”

Piri Reis çalışmalarına devam ediyor, onun petrol parasını, jeneratör parasını zaten TPAO verecek ve ortada mühim bir durum kalmayacak. Sondaj yapılan bir yerde, sondaj bitmeden eğer haber çıkıyorsa bu tartışılır. Sondaj bitmeden herhangi bir açıklama yapılması spekületif açıklamalara girer. Orada ki bütün değer Kıbrıs halkının tamamınadır, dün Avrupa Parlamentosu’nda bunlar kısmen tartışıldı ve bizde görüşlerimizi belirttik’ dedi.

Bu haber 14 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 1 Yorum yapılmış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.