Erzurum’da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi milli kayakçı Pınar Sevil Yalçınkaya 9. kattan düşerek öldü


Milli kayakçı 9. kattan düşerek öldü
Erzurum’da 20 yaşındaki üniversite öğrencisi kayakçı Pınar Sevil Yalçınkaya, battaniye silkelemek için çıktığı 9′uncu kattaki balkondan düşerek hayatını kaybetti.

BALKONDA DENGESİNİ KAYBETTİ

Kaza 9 Ağustos akşamı Yakutiye ilçesi Yoncalık semti Aliravi Caddesinde bulunan Gençler Apartmanında meydana geldi. Atatürk Üniversitesi İnşaat Mühendisliği 2′nci sınıf öğrencisi olan kayakçı Pınar Sevil Yalçınkaya, saat 21.00′de battaniyeyi silkelemek için 9′ncu kattaki dairelerinin balkonuna çıktı. Dengesini kaybeden Pınar Sevil Yalçınkaya, beton zemine çakıldı. Genç kızın ailesi gürültü üzerine balkona çıktığında korkunç manzarayla karşılaştı. Kanlar içinde kalan genç kız Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesine kaldırıldı ama yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Yalçınkaya’nın cenazesi, Lalapaşa Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası Söğütlü köyünde toprağa verildi. TEDAŞ kayak kulübü sporcusu Pınar Sevil Yalçınkaya’nın ölümü, ailesi gibi kayak camiasını da yasa boğdu. Türkiye Kayak Federasyonu’nun sitesinde genç kayakçı için taziye mesajı yayınladı.

Bu haber 11 Ağustos 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.