Fetullah Gülen türkiyeye nezaman dönecek?


Merakla beklenen dönüş ne zaman?
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkçe Olimpiyatları’nın kapanış konuşmasında, ABD’de bulunan Fetullah Gülen’e yönelik olarak, “Bu hasret bitsin” sözlerine, gazeteci – yazar Hüseyin Gülerce’den açıklama geldi.

Kamuoyun merakla beklediği Fethullah Gülen, Türkiye’ye dönücek mi? sorusuna ise Gülerce,” Ben Sayın Gülen’in devlet büyüklerine karşı saygısını biliyorum. O da bu jeste karşılık verecektir. Bu milletin kendi değerleri üzerinde güçlenmesi büyük bir ülke olması istikrara bağlı. AK Parti’nin 3.defa iktidara gelmesi ile bu süreç devam ediyor. Bunu baltalamak isteyenlerin başarılı olmayacaklarına dair bir gece yaşandı TT Arena’da” diye konuştu.

Başbakan’ın yaptığı davet sonrası Fethullah Gülen’in dönüş tarihini daha erkene çekeceğini belirten Gülerce, ” Sayın Gülen’in kafasında bir tarih vardı ise bu davet ile öne çekeceğini düşünüyorum. Sadece Başbakan’ın davetini değil ‘bu hasret bitsin’ dediğinde o yüz bin kişinin ağlayarak karşılık vermesi ile Fethullah Gülen 2 davet aldı” dedi.
-
kaynak;beyazgazete

Bu haber 15 Haziran 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.