Gana’nın başkenti Accra’da havaalanına inmeye çalışan bir kargo uçağı otobüse çarptı 10 ölü 4 yaralı


Böyle kaza ne görüldü ne duyuldu
Gana’nın başkenti Accra’da havaalanına inmeye çalışan bir kargo uçağı, havaalanını çevreleyen çitlerin dışına çıkarak, yolcu taşıyan bir otobüse çarptı. Kazada 10 kişi hayatını kaybetti, 4 kişi de yaralandı.

Başkent Accra’da yeni inşa edilen büyük bina ve otellerin yanında bulunan Kotoka Uluslararası Havaalanı’na inmeye çalışan Boeing 727 tipi bir kargo uçağı, havaalanının etrafındaki çitleri parçalayarak bir yolcu otobüsüne çarptı.

Kazada otobüste bulunan 10 kişi hayatını kaybetti. Uçakta bulunan 4 kişi ise yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Yerel televizyonlarda, yol boyunca uzanan, kuyruğu hasar görmüş uçaktan mürettebatın atlayarak çıkışı ve acil durum yardım ekibinin yardım görüntüleri yer aldı.

Kazanın ardından polis ve askerler, bölgeyi kordon altına aldı.

SORUŞTURMA AÇILDI

Gana Havaalanı Şirketi Baş Yöneticisi Doreen Owusu Fianko, ticari başkent konumundaki Lagos’tan Accra’ya gelen uçağın yaptığı kazanın ardından havaalanındaki işlemlerin normale döndüğünü duyurdu.

Gana Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dramani Mahama da havacılık yetkililerine kaza hakkında bir soruşturma başlatma talimatı verdiğini bildirdi.

Bu haber 3 Haziran 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.