göz içi lens uygulamalarıyla gözlükten kurtulabileceksiniz


Maya Göz Merkezi Göz Hastalıkları Uzmanı Opr.Dr. İbrahim Taşkın, miyopi ve hipermetropi gibi yüksek refraksiyon kusuru veya kornea inceliği nedeniyle “Excimer Laser” uygulanamayacak kadar yüksek numaralı gözlük kullanan hastaların, göz içi lens uygulamalarıyla gözlükten kurtulabileceklerini bildirdi.

Dr. Taşkın, tıp dilinde “Fakik İol İmlantasyonu” olarak adlandırılan uygulamanın, yaklaşık 30 yıldır dünyada güvenirliği kabul görmüş bir yöntem olduğunu vurgulayarak, “Bu yöntem gün geçtikçe de gelişiyor ve Son derece güvenli Sonuçlar veriyor” dedi.

Bu tedavi yöntemi ile -25.00 D gibi çok yüksek derecelerdeki miyopinin de düzeltilebildiğini ifade eden Dr. Taşkın, “Daha yüksek refraksiyon kusurlarının ve astigmatizmanın düzeltilmesinde Fakik İol implantasyonu ile birlikte Excimer Laser veya Astigmatik Keratotomi ile birlikte uygulanabilmektedir. Bu tedavilerin tamamı Maya Göz’de başarı ve güvenle uygulanmaktadır” diye konuştu.

Dr. Taşkın, ”Fakik İol implantasyonunun” Excimer Laser olmasına engel olacak kadar numarası büyük olanlar, korneası ince olanlar veya Kornea yapısının laser olmasına engel olan miyop, hipermetrop ve astigmatizması olan hastalarda uygulanabilir ve kalıcı bir tedavi olduğunu ifade etti.

Bu haber 4 Aralık 2012 tarihinde tarafından SAĞLIK BİLGİLERİ kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.