Hakkari Çukurca Kekliktepe’de mayın patladı 1 şehit


20 ekim 2011 Hakkari Çukurca Kekliktepe’de mayın patladı 1 şehit şehit olan askerimizin ismi rütbesi ve nereli olduğu henüz belli değil daha sonra sizlere duyurulacaktır.

dünkü 24 askerimizin şehit olduğu çukurca mevkiinde kekliktepede mayın patlaması sonucu 1 askerin daha şehit olduğu haberi geldi

Kekliktepe’de mayın patlaması: 1 şehit
Hakkari’nin Çukurca ilçesi’ne 15 kilometre uzaktaki Kekliktepe Kavuşak bölgesinde bir uzman çavuşun mayın patlaması sonucu şehit olduğu açıklandı.
Hakkari Valisi Muammer Türker, Çukurca ilçesinde 24 askerin şehit olduğu, 18 askerin de yaralandığı terör saldırısının gerçekleştiği bölgedeki operasyona katılan askerlerden birinin mayın patlaması sonucu şehit olduğunu söyledi.

Vali Türker, bölgede operasyonların devam ettiğini bildirdi.
————————————————

MUŞ’TA MAYINLI TUZAK: 3 ASKER YARALI

Muş’un Korkut İlçesi’ne bağlı Altınova Beldesi kırsalında arazi taraması yapılırken patlayan mayın sonucu 3 asker yaralandı.

Yaralı askerler Muş Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Bölgede PKK terör örgütüne yönelik operasyonlar sürdürülüyor.

Yaralı askerlerin kimlikleri belli oldu. Muş Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan Uzman Çavuş Ertuğrul Koçer, er Turgay Kocatepe ve er Hasan Tüzün’ün sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Muş Valisi Ali Çınar yaralı askerleri hastanede ziyaret ederek “Geçmiş olsun” dileğinde bulundu. Vali Çınar, “Meydana gelen olayda üç asker yaralanmıştır. Yaralı askerleri ziyaret ettim. Durumları iyi. Hayati tehlikeleri yok. Öte yandan bölücü terör örgütüne yönelik operasyon yetkili birimler tarafından hava ve kara destekli olarak başlamıştır” dedi.

kaynak;BEYAZGAZETE

Bu haber 20 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.