Hakkari Çukurca ve Yüksekova’ da terör saldırısı 24 şehit


Hakkari Çukurca ve Yüksekova’ da terör saldırısı 24 şehit
19 ekim 2011 hakkari çukurca ve yüksekova ilçelerinde çok sayıda çatışma yaşandı 24 kişinin şehit olduğu bildiriliyor şehit olanların isimleri henüz belli değil,şehitlerin isimleri yayınlandığında sizlere bildirilecektir.

İLK BELİRLEMELERDE 24 OLAN ŞEHİT SAYISI DAHA SONRA 26 YA YÜKSELMİŞTİR.
Yüksekova ve Çukurca’daki saldırılarda ilk bilgilere göre 26 asker şehit oldu, 22 asker de yaralandı.

Hakkari’nin Çukurca ve Yüksekova ilçesinde teröristler gece saatlerinde çok sayıda yere silahlı saldırı gerçekleştirdi. Çatışmalarda 24 güvenlik görevlisinin şehit düştüğü 18′inin ise yaralandığı bildirildi.
Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde bir grup PKK’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. PKK’lı terörist grubu saat 01.00 sıralarında Çukurca’da güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına tuttu. Teröristlere polis ve askerler de anında karşılık verdi. Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma sabaha kadar sürdü. İlçenin her kesiminden duyulan yoğun silah sesleri halk arasında büyük endişeye neden oldu.

Bu arada, Hakkari’deki polis telsizlerinden tüm polislerin çelik yelek giymeleri ve tam tecizatlı olmaları talimatı verilirken, Çukurca’daki çatışmaya destek için de hazır durumda beklenmeleri istendi.

VALİ TÜRKER “EŞ ZAMANLI SALDIRI DÜZENLENDİ”
Hakkari Valisi Muammer Türker, saldırının eş zamanlı gerçekleştiğini söyledi. Saldırının polis ve askeri noktalara aynı anda yapıldığını belirten Vali Türker, güvenlik güçlerinin de anda karşılık verdiğini açıkladı.

REUTERS: ASKERLER KUZEY IRAK’A GİRDİ
Hakkari’deki saldırı, ‘Sınır ötesi harekat olur mu?’ sorusunu ortaya çıkardı. Reuters haber ajansı, Türk askerlerinin sıcak takiple Kuzey Irak’a girdiğini duyurdu. Reuters, askerlerin sınırdan 3-4 km içeri girdiğini kaydetti.

DIŞ GEZİLER İPTAL EDİLDİ
Saldırı sonrasında Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Kazakistan gezisi iptal edildi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu da dış gezilerini iptal etti. İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bölgeye gidiyor.

ANKARA’DA ACİL ZİRVE
Başbakan Erdoğan, İçişleri Bakanı Şahin, Jandarma Genel Komutanı Bekir Kalyoncu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz şu sıralarda acil bir toplantı yapıyor.

Bu haber 19 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve 3 Yorum yapılmış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.