Hakkari Şemdinlide Terör Saldırısı ölü ve yaralılar var

-- --

Şemdinli’de patlama!
Terör örgütü PKK Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bir düğünün yanına önceden koyduğu bomba yüklü aracı, polis aracı geçtiği sırada patlattı.
Sivillerin büyük zarar göreceğini bile bile saldırıyı düzenlenen terör örgütü, engelli bir çocuğun ölümüne, çevredeki 18 vatandaşın da yaralanmasına neden oldu.

Terör saldırısı Şemdinli şehir merkezine yakın bir bölgede meydana geldi. Vatandaşların can güvenliği için devriye görevini yapan Şemdinli İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı bir zırhlı aracın geçişi sırasında, çevrede sivillerin olduğu bilinmesine rağmen bomba yüklü araç patlatıldı. Terör örgütünün siviller ile güvenlik güçlerini hedef seçtiği saldırıda, güvenlik güçlerine şans eseri bir şey olmadı. Ancak düğünün yapıldığı bölgeye önceden bırakılan aracın patlatılması üzerine bir kişi öldü, 16 kişi de yaralandı.

ReklamSaldırıdan sonra olay bölgesine sevk edilen ambulanslar yaralıları hastaneye taşıdı. Terör örgütü PKK’nın daha önce kendilerine yeterli desteği vermedikleri gerekçesiyle Şemdinli halkını tehdit ettiği belirtiliyor.

Bombalı eylemin sivillere bir gözdağı olabileceği kaydediliyor. PKK, Şemdinli’yi ele geçirmek için defalarca saldırı düzenlemiş ancak halktan yeterli desteği alamadığı için başarılı olamamıştı.

(CİHAN)

Bu haber 4 Kasım 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.