Hakkari’nin Çukurca ilçesinde iki karakola ateş açıldı çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu şehitlerin isimleri ve memleketleri neresi ? 17.10.2012


17 ekim 2012 Hakkari’nin Çukurca ilçesinde PKK’lı teröristler tarafından iki karakola eş zamanlı ateş açılması ve güvenlik güçlerinin karşılık vermesi ile çıkan çatışmada 3 asker şehit oldu

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki Işıklı Jandarma Karakolu ve Karataş ile Gazitepe Jandarma Karakolu’nun üs bölgesine sabaha karşı bir grup terörist tarafından saldırı düzenlendi.

Havan ve uzun namlulu silahlarla düzenlenen saldırıda ilk belirlemeye göre 3 askerin şehit olduğu öğrenildi.

Saldırıdan sonra bölgede operasyon başlatıldı.

ANTALYA’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari Çukurca’daki Kazan Vadisi’nde önceki gün çıkan ve Üsteğmen Aykut Köroğlu’nun şehit düştüğü çatışmada yaralanan Uzman Çavuş Fırat Yıldırım da bu sabaha karşı şehit oldu. Yıldırım’ın Antalya’nın Kepez İlçesi’nde oturan ailesine acı haberi, Merkez Komutanlığı’ndan gelen görevli albay verdi. Uzman Çavuş Fırat Yıldırım’ın evli ve 2 yaşında bir kız çocuğu babası olduğu belirtildi.

AFYONKARAHİSAR’DA ŞEHİT ACISI

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde bulunan Darsinki Tepesi’nde konuşlu askeri birlik ile Karataş Jandarma Karakoluna dün gece bir grup PKK’lı tarafından uzun namlulu silah ve roketatarlarla eş zamanlı saldırı düzenlendi. Çıkan çatışmada Afyonkarahisar Sinanpaşalı Tankçı Uzman Çavuş Fevzi Ağgönül’ün şehit olduğu bildirildi.

kaynak;beyazgazete

Bu haber 17 Ekim 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.