Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Derecik baldesinde havan saldırısı 1 asker şehit 1 asker yaralı 17 mayıs 2012 askerin ismi ne?


Hakkari’nin Şemdinli ilçesi Derecik baldesinde havan saldırısı 1 asker şehit 1 asker yaralı 17 mayıs 2012 askerin ismi ne?

17.05.2012 Hakkari’de Havan Saldırısı: 1 şehit
PKK’lı teröristler Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Derecik Beldesi’ndeki askeri karakola havanlı saldırıda bulundu, 1 asker şehit oldu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesinde PKK’lı teröristler tarafından İç Güvenlik Hudut Tabur Komutanlığı’na havan topu atıldı. İlk belirlemelere göre 1 asker şehit oldu, 1 asker de yaralandı.

Atılan top, Derecik beldesinde de bir mahalleye isabet etti. Bazı vatandaşların ev ve araçları da zarar gördü.

Yapılan saldırıya güvenlik güçleri, anında karşılık verilirken, tabur ve aynı bölgede bulunan Omurlu karakolundan da saldırının yapıldığı bölgeye obüslerle top atışları yapıldı. Bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

şehit olan askerimize Allahtan rahmet diliyoruz, yaralı askerimize acil şifalardileriz. henüz şehit olan askerimiz ve yaralı olan askerimizin isimleri acıklanmadı, açıklandığı an daha sonra sizlere anında duyurulacaktır.

Bu haber 17 Mayıs 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.