hangi fotoğraf makinası alınmalı


Compact Fotoğraf Makinaları:

Compact Fotoğraf Makinaları, taşıması kolay, çok fazla karmaşık özellik barındırmayan, çok fazla ayar yapmak istemeden otomatik modlarında anı yakalamak isteyenlerin bas çek özellikleri sayesinde tercihi olabilecek fotoğraf makinalarıdır. Fiyat olarak diğer tür fotoğraf makinalara göre daha ucuzdurlar.

Compact Fotoğraf Makinası
DSLR Like Fotoğraf Makinaları:

DSLR Like Fotoğraf Makinaları, tam olarak DSLR Fotoğraf Makinaları ve Compact Fotoğraf Makinaları arasında, DSLR benzeri fakat kompakt ve objektifi değiştirilemeyen makinalardır fakat DSLR fotoğraf makinalarına göre daha hesaplı compact fotoğraf makinalarına göre daha geniş odak aralığı, daha çok zoomu olan fotoğraf makinalarıdır.

DSLR Like Fotoğraf Makinası

DSLR Fotoğraf Makinaları:

DSLR Fotoğraf Makinaları, bir gövde ve değiştirilebilir objektiften oluşur, diğer tür fotoğraf makinalarına göre daha büyük boyutlarda ve daha ağır olan hobinin dışında profesyonel amaçlarlada kullanılan fotoğraf makinalarıdır.

Compact Fotoğraf Makinası almadan önce bütçenizi belirlemeniz ilk adım, mümkün olduğunca bütçenizi zorlamanız sizin için iyi olacaktır, hergün hızla gelişen teknoloji bugün aldığınız makinayı yarın daha eski bir makina olarak nitelenmesine sebep oluyor, her geçen gün daha özellikli makinalar üretiliyor o yüzden compact makina alırken ayırabildiğiniz kadar para ayırmaya çalışın.

Eğer çok fazla araştırmak hemen bir makina almak istiyorsanız Canon’un compact makinalarını tercih edebilirsiniz, alacağınız birçok modeli başarılı sonuçlar verecektir.

Eğer biraz bilginiz varsa ve ne almak istediğiniz konusunda fikir sahibiyseniz Digital Photography Review sitesinden aradığınız kriterlere göre bir tercih yapabilirsiniz

Bu haber 11 Nisan 2012 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.