Hatay dörtyol ilçesinde çatışma 2 asker şehit 1 asker yaralı 17 mayıs 2012 isimleri ne?


Hatay dörtyol ilçesinde çatışma 2 asker şehit 1 asker yaralı 17 mayıs 2012 isimleri ne?

17.05.2012 Hatay’da çatışma: 2 asker şehit
Hatay’ın Dörtyol ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada ilk belirlemelere göre 2 asker şehit oldu.

Hatay Dörtyol Kuzucular Beldesi dağlık alanında terör örgütüyle askerler arasında çatışma çıktı.

Çatışma sonucu 2 asker şehit olurken, 1 asker yaralandı.
Hatay’da Amanos Dağları’nda çıkan çatışmada Binbaşı Erhan Dikmen(Kırıkkale), Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya (Elazığ) ve Jandarma Teğmen Ahmet Tarım (Antalya) şehit oldu, iki asker yaralandı.

Şehit ateşi üç ile düşerken, yürek yakan o fotoğraf Şehit Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya’nın memleketi Elazığ’dan geldi.

Karşısında askerleri gören anne Gülşen Kaya çaresiz gözlerle ‘Oğluma bir şey mi oldu. Söyleyin oğlum öldü mü’ sorusunu sordu, oğlunun şehit olduğunu anlayınca yıkıldı…

VALİLİK AÇIKLAMASI

Şehit haberini alan Hatay Valisi Celalettin Lekesiz hemen Dörtyol Devlet Hastanesi’ne gitti. Vali Lekesiz, burada Dörtyol Kaymakamı Hacı Hasan Özyiğit ve askeri yetkililerle bir değerlendirme toplantısı yaptı.

Hatay Valiliği saldırıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“17.05.2012 Perşembe günü saat 07.45 sıralarında, Hatay İl Jandarma Komutanlığı’nca Dörtyol İlçesi Amanoslar kırsalında icra edilen planlı operasyon faaliyeti esnasında, bölücü terör örgütü mensuplarının ormanlık bölgede açtıkları ilk ateş sonucunda Hatay İl Jandarma Komutanlığında görevli J. Bnb. Erhan DİKMEN, J. Ütğm. Aytaç KAYA ve J. Tğm. Ahmet TARIM şehit olmuştur.Bölgede teröristlerin yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan geniş çaplı operasyon devam etmekte olup, olayla ilgili soruşturma yetkili merciler tarafından yürütülmektedir.Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı dileriz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

İl Jandarma Komutanlığı’nca Dörtyol ilçesi Amanoslar kırsalında icra edilen planlı operasyon faaliyeti esnasında, ateş açarak 3 askerin şehit olmasına neden olan terör örgütü mensuplarının yakalanması ve etkisiz hale getirilmesi için başlatılan geniş çaplı operasyon kapsamında bölgeye 350′si komanda olmak üzere 500 asker ile 100 özel harekat polisi sevk edildi.

Teröristlerin kaçış istikametlerinde insansız hava aracı “Heron” kullanılarak görüntü alınıp, arama yapıldığı belirtildi.

İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Başoğlu ve İl Emniyet Müdürü Ragıp Kılıç da Dörtyol ilçesinde operasyonları yerinden yönetiyor.

İL JANDARMA KOMUTANLIĞI’NDA TÖREN

Şehit olan 3 asker için yarın İl Jandarma Komutanlığı’nda tören düzenlenecek.

Bu haber 17 Mayıs 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.