İnstagram’da Popular’a Nasıl Girerim?


İnstagram’da Popular’a Nasıl Girerim?

Çoğu Instagram kullanıcısının hayali “Popular” yani en popüler olan resimler arasında girebilmektedir. Bu sayede kullanıcılar hem daha çok takipçi alır, hem de fotoğraflarına gelen beğeni sayısı artar.

Öncelikle Popular’a girmenin takipçi sayısıyla alakalı olduğu kesinlikle doğru. Yani 10000 Takipçiniz varsa, çok dandik bir fotoğraf ekleseniz dahi popular’a girme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

Çok az takipçiniz varsa üzülmeyin, az takipçinizin olması Popular’a giremeyeceğiniz anlamına gelmez. Eğer gerçekten güzel ve ilginç bir fotoğraf paylaştıysanızi mutlaka like alacak ve belki de popular’a girecektir.

Instagram algoritması, burada da anlatıldığı üzere, gerçekten güzel ve beğenilen paylaşımı bulup zaten Popular’a koyuyor.

Popular’a girmeniz için 5 ipucu
1) Özgün ve ilgi çekici bir fotoğraf çekin

2) Fotoğraflarınızın yorum kısmına mutlaka “#” ile başlayan “hashtag” ekleyin. Bu, fotolarınıza daha çok kişinin bakması anlamına gelmektedir.

3) Takipçilerinizle iletişimi koparmayın. Keza onların yapacağı yorumlar bile popular’a girmenizdeki kriterlerden birisi.

4) Üst üste paylaşım yapmayın. Yüklediğiniz fotoğrafın doygunluğa ulaştığına emin olun ve biraz sabredin.

5) Popüler instagramcıların fotoğraflarına yorum yapın. Bu daha çok like almanızı ve follower kazanmanızı sağlayacaktır.

Bu haber 5 Eylül 2012 tarihinde tarafından EĞİTİM ÖĞRETİM kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.