İran Dışişleri Bakanı Salihi Murat Karayılan olayına son noktayı koydu


İran Dışişleri Bakanı Salihi Murat Karayılan olayına son noktayı koydu

Salihi’den Murat Karayılan açıklaması
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile birlikte ortak bir basın toplantısı düzenleyen İran Dışişleri Bakanı Salihi, Karayılan iddialarına son noktayı koydu. Salihi, “Karayılan hiçbir zaman bizim tarafımızdan yakalanmadı” dedi.
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve İran Dışişleri Bakanı Salihi yapılan ikili görüşmenin ardından basın açıklaması yaptı. İran Dışişleri Bakanı Salihi Murat Karayılan hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Davutoğlu İran Dışişleri Bakanı Salihi ile yapılan görüşme sonrası yaptığı açıklamada; Suriye konusunda gerekli konuları ele aldık, Libya halkının talepleri sonrası bu süreci tamamlamasını ayrıca umut ediyoruz. Bölgede ki gelişmeler de göstermektedir ki kendi halkına zulüm edenlerin ayakta durması mümkün değildir. Türkiye, Suriye konusunda barışçıl bir geçiş süreci için elinden geleni yapmıştır, ancak bütün uyarılarımıza rağmen Suriye rejimi halka daha çok baskı yapmayı tercih etmiştir. Biz, Suriye’de ki bu demokratik değişim sürecinin hayata geçmesi için çalışmaya devam edeceğiz ve bu konuda bölgede ki görüşmelerimizi devam ettireceğiz.

Özellikle son dönemde İran’a yönelik olarak ortaya atılan Washington ve Amerika’da ki suikast iddiaları üzerine konuşma fırsatı bulduk’ dedi.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun ardından İran Dışişleri Bakanı Salihi sorulan ‘Karayılan’ı yakaladınız mı?’ sorusuna şu şekilde cevap verdi;

Salihi; Karayılan hiçbir zaman İran tarafından yakalanmadı, Karayılan’ı yakalamış olsaydık serbest bırakmazdık. PKK ve PJAK aynı örgüt, bizde PJAK’a karşı bir mücadele verdik’ dedi.

Bu haber 21 Ekim 2011 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.