istanbul 2020 olimpiyat logosu


2020 istanbul olimpiyat adayı logosu resmi, 2020 olimpiyat logomuz.

‘İstiklal Marşımızı Dünyaya Dinleteceksiniz’
İstanbul’da bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, olimpiyatlara katılacak sporculara verdiği iftar yemeğinde konuştu. Sporculara olan inancından bahseden Erdoğan, ‘Bayrağımızı orada göndere çektirecek, orada İstiklal Marşımızı bütün dünyaya dinleteceksiniz’ dedi.

istanbul 2020 olimpiyat logosu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Londra’da yapılacak olan 2012 Olimpiyatlarına katılacak sporcular için verdiği iftar yemeğinde konuşma yaptı.

’İNŞALLAH 2012’DEN EN FAZLA MADALYAYLA DÖNERİZ’
Türkiye olarak olimpiyat oyunlarında malesef çok fazla başarı gösteremedik. Bugüne kadar baktığımızda 36 altın madalya 23 gümüş madalya kazandık. Burada efsanevi futbolcularımız var tabii ki. Bu sporcularımıza bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. İnşallah tarihimizdeki en fazla sporcu ile en fazla branşta katıldığımız 2012 oyunlarında inşallah tarihimizdeki en fazla madalyaları da döneriz. Bu madalya sayısını bir olimpiyatta kazanan ülkeler var ama biz 1936′dan bu yana bunu aldık. İnşallah bu yıl daha fazla alırız.

’İSTİKLAL MARŞIMIZI DÜNYAYA DİNLETECEKSİNİZ’
Bizim size inancımız var. Bende inanıyorum ki sizler göğsünüzde taşıdığınız şu ay yıldıza en güzel şekilde layık oldunuz, bundan sonra da layık olacaksınız. Bayrağımızı orada göndere çektirecek, orada İstiklal Marşımızı bütün dünyaya dinleteceksiniz. Bunun bedeli olmaz tabii ki bunun farkındayız. Bunun bedeli olarak tarih sürekli sizi alkışlayacaktır, gelecek kuşaklar sizleri alkışlayacaktır. Bizler sizleri yolcu ederken hayır duaları ile yolcu ediyoruz. Başarılarınızın inşallah orada ilk 3 gününde bende bulunacağım. İngiltere Başbakanı ile birlikte Türkiye Angola Basketbol maçını birlikte izleyeceğiz. Benden böyle bir ricada bulundu ben de tamam dedim memnun olurum dedim. Onu birlikte seyredeceğiz. Ayrıca fırsat bulmam halinde de bazı müsabakaları da izleme şansım olacak. Ben çok teşekkür ediyorum, böyle bir iftar sofrasını sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum’ dedi.

Gecenin sonunda bir sürpriz de vardı.

Türkiye’nin 2020 yılı için aday şehri olan İstanbul’un olimpiyat logosu ilk defa gösterildi.

istanbul 2020 olimpiyat logosu

Bu haber 22 Temmuz 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.