İstanbul Avcılar’da D-100 karayolu üzerindeki metrobüs bağlantı yolu köprüsü çöktü 1 ölü 3 yaralı isimleri ne?


Avcılar’da Metrobüs Yolu Çöktü: 1 ölü 15.07.2012
İstanbul Avcılar’da metrobüs bağlantı yolu söküm çalışmaları sırasında çöktü. Yaralanan 47 yaşındaki işçi Yakup Kavak hayatını kaybetti. 15 temmuz 2012

Avcılar’da D-100 karayolu üzerindeki metrobüs bağlantı yolu köprüsü, beton blokların söküm işlemleri sırasında çöktü. Olayda 1 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi de yaralandı.

Olay sonrasında haber merkezimizi arayan vatandaşlar metrobüs seferlerinin tamamen durduğunu söyledi. Ayrıca, D-100 karayolunun Edirne istikameti trafiğe kapatıldı. Çökme anı ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Bölgeye itfaiye, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Enkaz kaldırma çalışmaları ise sürüyor.

BETON BLOKLARIN ALTINDA KALAN İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

E-5 Karayolu üzerinde yapımı devam eden Avcılar-Beylikdüzü metrobüs hattının Avcılar’daki bağlantı yolu köprüsünün söküm işlemleri sırasında, sökülen beton bloklar, işçilerin üzerine düştü. Beton blokların altında kalan Yakup Kavak olay yerinde hayatını kaybetti. İşçilerden Hasan Güney (41) ve Adem Yıldırım (42) yaralandı.

Yaralılar, sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, vinç yardımıyla beton blokların altından çıkarılan Kavak’ın cesedi incelemenin ardından morga götürüldü.

Kaza sebebiyle uzun araç kuyrukları oluşan E-5 karayolunda, metrobüs seferlerinin durduğu ve vatandaşların metrobüs yolundan yürüdüğü gözlendi. Bu arada, yarın Beylikdüzü-Söğütlüçeşme metrobüs yolculu deneme seferlerinin yapılacağı bildirilmişti.
-kaynak;beyazgazete

Bu haber 15 Temmuz 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.