istanbul sultangazi 75. yıl polis karakolunda patlama 1 polis şehit 7 yaralı gazi karakolundaki patlama nezaman ve nasıl meydana geldi 11 eylül 2012


Canlı bomba karakol önünde kendini patlattı
Sultangazi 75. Yıl Polis Merkezi’nde bir patlama meydana geldi. Patlamada bir polis şehit oldu, 7 kişi de yaralandı.

Saat 11.00 sularında meydana gelen patlamada, polis memuru Bülent Özkan şehit oldu. Olayda karakol amiri, iki komiser ve bir polis ile 3 vatandaş olmak üzere toplam 7 kişi yaralandı.

Karakol bahçesindeki patlama, canlı bomba saldırısından kaynaklandı. Canlı bombanın karakolun girişinde x-ray kapısının önünde önce içeriye el bombası attığı, daha sonra üzerindeki patlayıcıları ateşlediği belirtildi. Karakolun içinde de patlamamış bir el bombası bulundu.

SALDIRGAN 25 YAŞLARINDA BİR ERKEK
Olay yerine gelen İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin “Gazi Karakolumuza bir canlı bomba gelip kendini patlatmıştır. Kendisi olay yerinde ölmüş. Bir polis arkadaşımız şehit olmuştur” dedi. Çapkın, canlı bombanın 25 yaşlarında bir erkek olduğunu açıkladı.

KAPIDA KISMİ ÇÖKME
Patlama nedeniyle karakolun giriş kapısında kısmi çökme meydana geldi. Karakolun avlusundaki polis araçları da zarar gördü.

Patlama sonrasında bölge güvenlik çemberine alındı. Olay yeri inceleme uzmanları patlayıcının türünü belirlemeye çalışıyor.

Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Sultangazi’deki Gazi Polis Merkezi’nde meydana gelen patlamayla ilgili olarak, ”Gazi Karakolumuza bir canlı bomba gelip kendini patlatmıştır. Kendisi olay yerinde ölmüş. Bir polis arkadaşımız şehit olmuştur. ‘Karakolun amiri, 2 komiser, 1 polis olmak üzere 4 personelimiz yaralı. Hafif yaralı genellikle… İçeride banklarda oturan 3-4 vatandaşımızın olduğunu biliyoruz. Onların dışarıya çıkıp içeriye girdiğini göremediğimiz için şimdilik onlarla ilgili hafif yaralı tespitimiz var. Bu değişebilir ama çok çoğalmaz görünüyor. Tek bir kişi önce el bombası atmış, sonra kendisini patlatmış. Eylemin çeşidi bu şekilde. (Canlı bombanın) Kimliği ile ilgili şu anda henüz açıklama yapmak istiyoruz. Ama netleştirdik aşağı yukarı. 25 yaşlarında bir erkek. Örgütü de şimdilik söylemeyelim” dedi.

Bu haber 11 Eylül 2012 tarihinde tarafından GÜNCEL HABERLER kategorisi altına yazılmış. defa okunmuş ve Yorum yapılmamış

Yorum yapılmamış


Yorum yapın


Yorum yapmak için giriş yapmalısınız.